Ma ünnepli Magyarországi fennállásának 25 éves évfordulóját az UniCredit Bank, amelynek egyik jogelődje, a bécsi Creditanstalt hazai leánybankját 1990. január 23-án jegyezték be. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az osztrák pénzintézet képviseletként már az 1970-es évektől jelen volt hazánkban, sőt alapítója volt az 1979-ben létrehozott CIB-nek is, ahol Creditanstalt mellett német, francia, olasz és japán bankok részvételével egy különleges offshore konzorciális bank jött létre, ami teljesen unikálisnak számított a kelet-európa blokkban.
A bank joggal pályázhat a legtöbb fúziót látott hitelintézet címére. A Creditanstalt a Bank Austriával egyesült 1998-ban, majd a bankcsoport a német HypoVereinsbankkal egyesült 2001-ben. Az oshztrákok számára nehezen feldolgozható élmény, az ország vezető bankjának „német kézbe” kerülése Budapesten inkább örömöt hozott: az új HVB Bank hazánkban is komoly hangsúlyt fektetett a hagyományosan erős (nagy)vállalati ügyfélkör mellett a lakossági üzletág felfuttatására is. Ekkor alakult meg az FHB és az OTP mellett az ország harmadik jelzálogbankja, s indult meg a komoly mértékű fiókbővítés is.
A folyamat nem állt le, sőt inkább felerősödött a HypoVereinsbank AG–Bank Austria Creditanstalt AG csoport és az olasz UniCredito Italiano S.p.A 2005-ös egyesülésével. Ekkor került meghirdetésre a 100 fiókos terv, amelynek megvalósítását ugyanakkor a 2008-as válság akadályozta meg.
Pusztán a vezetők állandósága is egyfajta stabilitást sugall. Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója – aki a bankot alapításától vezető Matthias Kunschtól vette át az iránytást 2006-ban – ma olyan bankot vezet, amely teljes körű szolgáltatásokkal szolgálja ki 85 fiókjában több mint 400 ezer ügyfelét.
„Csoportunk helyi bankjának tőkehelyzete a magyar bankpiac legnehezebb éveiben is erős és stabil maradt, sőt, a magyar UniCredit egyike azon kevés bankoknak Magyarországon, amelyek folyamatosan nyereségesen működtek, és várakozásaink szerint a 2014-es pénzügyi évet is szép eredménnyel zárja. Ez az egyik oka annak, hogy az UniCredit Csoport hosszú távon elkötelezett Magyarország iránt, míg a másik, hogy 2014 után gazdasági növekedésre számítunk Magyarországon a következő években is.” – erősítette meg az UniCredit Csoportnak a 25 éves hazai bankkal kapcsolatos terveit Gianni Papa, az UniCredit CEE Division vezetője.