Új szolgáltatóként lép be a magyar bankkártya-elfogadó piacra a Global Payments Inc., amely tízéves stratégiai megállapodást kötött az Erste Bank Hungary Zrt.-vel. A megállapodás alapján hamarosan a piacon megtalálható legújabb POS-terminálokra cseréli az eddig az Erste elfogadói hálózatában működő kereskedelmi POS-terminálokat.
A megoldás révén az Erste lényegében kihelyezte a terminál üzemeltetéssel és -szervizeléssel járó feladatokat, valamit a bankkártya-elfogadási szolgáltatását a magyar piacra a megállapodással belépő, a világban már 40 éves múltra visszatekintő társasághoz, a szolgáltatáshoz kapcsolódó vállalkozói számlavezetést pedig továbbra is az Erste biztosítja az érintett kereskedőknek. A Global Payments a klasszikus POS-elfogadás mellett az online és mobil kereskedelmet támogató megoldásokat is kínál majd az érintett kereskedőknek. A szolgáltatások színvonala kapcsán a most szerződő felek a közös bankkártya-elfogadóhelyek számának növekedésével számolnak.
Az Erste a hazai bankkártya-elfogadás harmadik vonalában kapcsolódott a piachoz, megjelenésük után komoly sikereket értek el a kisebb eladótérrel bíró, jellemzően plázákban működő kereskedelmi egységek bekötésében. (Az OTP elsősorban a hipermarketekben, a K&H pedig a szolgáltatószektorban épített ki komoly poziciókat, az új szereplők közül az UniCredit például a patikákban volt erős.) Az Erste hálózatának komoly kihívója lett ugyanakkor - a természetesen a többi elfogadónak is komoly fejtörést okozó -, "bankfüggetlen" elfogadó, a SIX Payment Services. A mostani lépéssel az Erste szemmel láthatóan igyekszik hatékonyabbá és költségérzékenyebbé tenni saját elfogadói hálózatát. Erre az üzletágban csökkenő bevételek okán is szükség van, hiszen ma már a kereskedők is ráébredtek, hogy komoly díjversenyre késztethetik a kártyaelfogadást nyújtó cégeket. A terminállal és az elfogadás bonyolításával járó feladatok kiszervezése mind több banknál kerülhet előtérbe a jövőben. Kérdés, hogy ettől várható-e drasztikus változás azon a téren, hogy a terminálok ma még döntően nem a kereskedők, hanem a bankok birtokában vannak - e tekintetben Magyarország elég unikálisnak számít Európa és a világ bankkártya-térképén.