A részvénypiac forgalma 4,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: irányt keresett, majd a nap végén kis pluszban zárt a magyar részvényindex. Kiemelte ugyanakkor, hogy a forgalom kimondottan alacsony volt a tőzsdén. A szakértő szerint az utóbbi időszak kis forgalmát indokolhatja a forint gyengülése és az extraprofit különadók hatása is.
A vezető részvények közül a Mol és az OTP adásvétele is alig haladta meg az 1 milliárd forintot. A Richter ennél valamivel nagyobb forgalommal zárt és jól is teljesített, aminek oka az lehet, hogy dollárbevételei egyre többet érnek forintban - tette hozzá.
- A Mol árfolyama 16 forinttal, 0,65 százalékkal 2438 forintra csökkent, 1,1 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,62 százalékkal 8100 forintra erősödött, forgalmuk 1,2 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,18 százalékkal 281 forintra esett, forgalma 97,2 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 1,02 százalékkal 7900 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.
Milyen napja volt a forintnak?
Az Investing.com adatai alapján benézett a 433-as szint fölé az euró/forint keresztárfolyam, az árfolyam 433,23-nál pattant vissza, amely újabb történelmi mélypontot jelent.
A dollár esetében is újabb mélypont született, hiszen 447 felett is járt az árfolyam, ehhez képest cikkünk írásakor már valamennyit erősödött a forint, hiszen újra 446-al kezdődik az árfolyam.
Nézze meg az árfolyamokat a Privátbankár oldalán:
Így teljesítettek az európai piacok
Indexveszteséggel zártak szerdán a főbb európai értékpapírpiacok vegyes kezdést követően. A főbb indexek kétéves mélypont felé tartanak. A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 18 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 20 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 22 százalékkal áll az év eleji értéke alatt, a londoni tőzsdeindex 7 százalékkal, a frankfurti 23 százalékkal, a párizsi 18, a milánói 25, a madridi pedig 16 százalékkal áll gyengébben, mint az év elején.
A befektetői hangulatot erősen megterhelte, hogy az Egyesült Államokban a vártnál nagyobb mértékben emelkedtek a termelői árak szeptemberben, ami a monetáris szigorítás folytatódását vetíti előre. A banki papírok a legnagyobb vesztesek közé soroltak be szerdán. A vállalati papírok között a Philips részvénye keltette fel a figyelmet, 12 százalékos eséssel harmadik negyedéves profitfigyelmeztetése miatt.
Az FTSE EuroFirst 300 index 0,26 százalékos, a Stoxx Europe 600 index 0,43 százalékos veszteséggel zárt, a StoxxEurope50 index pedig 0,19 százalékkal gyengült.
Londonban 0,87 százalékkal csökkent az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,37 százalékkal gyengült, Párizsban a CAC-40 index 0,14 százalékkal végzett alacsonyabban. Milánóban 1,22 százalékos, Madridban 1,30 százalékos indexcsökkenéssel ért véget a szerdai tőzsdenap.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.