2p

Hetek óta lefelé tart a bitcoin, de azért vannak jó hírek is. Sem környezetvédelmi, sem biztonsági szempontból nem rossz, ha Kína súlya csökken ebben az iparágban. Milyen magyar államkötvényt, esetleg más befektetést vegyünk infláció ellen?

A bitcoin ára jó ideje lefelé tart, megfordulhat-e ez? Az okok, amik miatt lefelé indult, egyrészt a kínai hatóságok fellépése, másrészt Elon Musk Tesla-vezér környezetvédelmi aggályokkal indokolt visszavonulása volt. Harmadszor a piac túlfűtöttsége, a veszélyes tőkeáttételes pozíciók tömeges, kényszerű lezárása.

Ezek közül a kínai álláspont nem biztos, hogy káros a kriptodeviza-piacnak – mondta Eidenpenz József, a Privátbankár.hu és az Mfor.hu főmunkatársa a TrendFM reggeli műsorában. A kínai bitcoin-bányászok ugyanis nagy mértékben használtak “piszkos”, szénből nyert elektromos áramot. Sok szakértő pedig egyébként sem nézte túl jó szemmel a kínai érdekeltségok nagy súlyát, egyben szavazatát a Bitcoin-rendszerben.

Bitcon magyar karakterekkel (E. J.)
Bitcon magyar karakterekkel (E. J.)

A Magyar Nemzeti Bank kamatemelésre készül, ez is gyorsította a napokban forint erősödését. Ha erősödik fizetőeszközünk, az az inflációs rátára is jó hatással lehet, ez is a lépés fő célja. Így elképzelhető, hogy megint a jó öreg MÁP Pluszt érdemes választani, nem pedig a forintos vagy eurós inflációkövető kötvényeket. Eddig korántsem volt ennyire egyértelmű a helyzet.

Van egy régi mondás, hogy infláció ellen három jó védelem van, a részvény, az ingatlan és az arany. De vajon minden árfolyamon, minden körülmények között igaz ez? Jelenleg mindhárom eléggé megdrágult, csúcsokon vagy annak közelében van. Az arany most lépte át újra az 1900 dolláros küszöböt, Magyarországon valósággal kapkodnak a lakóingatlanok után. A részvények is történelmi csúcsokat döntögetnek.

A teljes beszélgetés itt hallgatható meg:

További cikkeink ezekben a témákban:

Melyik állampapír vásárlása éri meg jobban? Lesz-e hat százalék felett a PMÁP kamata?

9 ok, ami miatt a bitcoin árfolyama lezuhant

Miért esik a bitcoin árfolyama? Elon Musknak milyen adui lehetnek még?

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 37500 37010 37600 +1,87% 37500 37540 1 604 279 710 HUF 2026-04-07 09:59:38
MOL 4002 3960 4020 +1,42% 4002 4006 517 443 932 HUF 2026-04-07 09:59:29
MTELEKOM 2178 2144 2190 +1,59% 2178 2182 203 568 860 HUF 2026-04-07 09:58:22
RICHTER 12200 12080 12370 +0,41% 12200 12220 456 673 180 HUF 2026-04-07 09:59:26
OPUS 450 440 456 +2,04% 450 453 29 918 217 HUF 2026-04-07 09:58:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Elkerülték a locsolók a forintot, lekókadt az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 07:39
Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.  
Részvény / Deviza / Áru Rossz a helyzet, de ez jó a bankoknak, emelkedett a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:03
A bankpapíroknak kedvez, hogy valószínűleg nem csökkent kamatot a Fed, emelkedéssel zártak a piacok New York-ban. 
Részvény / Deviza / Áru Forinterősödést hozott a húsvéti nyuszi
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 18:46
Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen kezdtek az amerikai tőzsdék, megint emelkedik az olajár
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:21
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Végre egy jó hír: csökken a kőolaj ára
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 11:46
Erősödtek a vezető ázsiai tőzsdék hétfőn, amikor számos piacon nem volt kereskedés. A kőolaj ára csökkent délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Gyengén nyitott, de aztán beleerősített a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 11:08
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő reggel a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben, utána viszont sikerült javítania.
Részvény / Deviza / Áru Nem a Hormuzi-szoros a legnagyobb kockázat – hanem az, amit elindíthat
Gajda Mihály | 2026. április 6. 06:01
Az elmúlt hetekben a globális piacok figyelme szinte kizárólag a Hormuzi-szorosra szegeződött. Nem véletlenül: a világ olajellátásának közel egyötöde halad át ezen a szűk tengeri folyosón, így március eleji lezárása Irán által azonnali reakciót váltott ki az energiapiacokon. Az olajárak emelkedtek, a volatilitás megugrott, a geopolitikai prémium pedig újra tartósan beépült az árakba. A Concorde Értékpapír Zrt. elemzőjének helyzetértékelése.
Részvény / Deviza / Áru Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 10:44
 A Mol árfolyama 1,2 százalékkal csökkent a héten.
Részvény / Deviza / Áru Húsvéti bevásárlás: meglepő fordulat látható az alapanyagoknál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:31
A húsvét miatt ismét nagyobb figyelem irányul azokra az alapanyagokra, amelyek jelentős részét adják a bevásárlókosarunknak. A csokoládé, a mandula, a húsvéti sütemények és piskóták mellett ilyenkor különösen felértékelődnek az olyan alapvető hozzávalók, mint a kakaó, a cukor, a vaj, a búza és a tojás. Az alapanyagok piaci teljesítményét és kilátásait a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési szolgáltató, az XTB szakértői vizsgálták meg.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 08:37
Vegyesen zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG