Meglepő stabilitást mutat a forint árfolyama egész hónapban, és ebből az is következhetett volna, hogy nagy erővel áttöri a 310 körüli szintet az euróhoz képest, egyelőre azonban úgy tűnik, szép csendesen, fillérenként erősödik tovább, egyelőre 309,25 körül jár.
Euró/forint |
Az európai indexek ma alig mozdulnak, a tegnapi gyengülésnek van egy kis utóhatása. Amerikában ugyancsak egy kis gyengülés volt, de továbbra is a csúcsok közelében mutatkoznak az indexek. A piac kifejezetten nyári, mondhatni unalmas, pedig augusztus végén gyakoriak a heves mozgások. A mostani helyzet vélhetően a továbbra is világszerte fennálló teljes kamatmenetesség eredménye, a pénz beáramlott a tőzsdékre, azok pedig állnak a magasban.
A BÉT-en az OTP esik fél százalékot 7160 forintig, a Mol 0,4 százalékot 17 215 forintig. A Richter és a Telekom is lejjebb van, de csak 0,2 százalék körüli mértékben, ugyanakkor az FHB és gyengül ma, 510 forintig.
Az ázsiai piacokon van két papír, ami kezdi szinte uralni a kontinenst, vagyis a legnagyobb kapitalizációjú cégekké válnak. Egyikük a kínai Facebook szerepét is betöltő Tencent, a másik a mindenki által jól ismert Samsung. Mindketten szépet emelkedtek idén, és mindketten egy-egy nagy konkurenssel szemben tudtak előretörni: ezek az Alibaba illetve az Apple.
A Tencent a gyorsan növekvő kínai internetes szektorban tarol, a Samsungra meg azt mondhatjuk durva egyszerűsítéssel, hogy akinek az Apple már nem tudott eladni egy iPhone-t, annak a Samsung adott el egy készüléket. Olyannyira, hogy a gyártás nm is tudott lépést tartani a nagy kereslettel az első félévben.
A Tencent piaci értéke 250, a Samsungé 240 milliárd dollár, kevés kell hozzá, hogy megelőzzék a legnagyobb ázsiai céget, a 260 milliárdos China Telekomot. A Samsung értéke mindazonáltal csak a fele a rivális Apple kapitalizációjának (586 milliárd dollár), miközben mindkét cég 12,5 körüli P/E értéken forog. A Tencent elsődlegesen a hongkongi tőzsdén forog, a Samsung Szöulban.