Január 10-én 33 031,5 ponton érte el előző rekordját a BUX index, ma erre is rátett még egy lapáttal, az új rekordja 33 156,09 pont lett, 0,6 százalékos emelkedés után. A Richter volt az egyik húzópapír, 1,6 százalékkal 6480 forintra ment fel, alig maradt el a 6489 forintos történelmi csúcsától, de volt nap közben 6494 forint is. Az OTP is húzópapír volt, 8975 forintos ára az éves csúcs közelében volt (ami 8980), de a napi maximuma 9014 forint lett.
A Mol 20 450 forintos ára nem jelent változást. A Telekom 0,6 százalékkal 516 forintra süllyedt. Az euró/forint a 308-as szintet ostromolta felülről, de nem tudta áttörni, este 308,30 volt az árfolyam, ami alig jelentett változást.
Még feljebb, még feljebb
A nagyvilágban főleg a csütörtöki Twitter-üzenetnek tulajdonítják az árfolyamok emelkedését, amelyben Donald Trump csodálatos adóváltozásokat ígért. A részvényárak emelkedése azért elmaradt a csütörtökitől, a DAX és a CAC például csak 0,2, illetve 0,1 százalékkal emelkedett. A brit FTSE 100 0,4 százalékkal ment fel.
Az USA fogyasztói bizalmi indexe viszont nagyobbat esett a vártnál februárban. A vezető amerikai indexek este fél hétkor 0,3-0,5 százalékos pluszban voltak, ismét dőltek a rekordok. A Dow Jones 20 266 pont.
Sztrájk Chilében
A kőolaj ára az IEA jelentése nyomán lőtt ki, két százalék körüli mértékkel emelkedett. A jelentés jókat mondott az OPEC kitermelés-csökkentési ígéreteinek megvalósulásáról. A WTI elérte az 54 dollárt, a Brent 56,80 körül volt. Kezdetben erősödött a dollár, majd visszasüllyedt nulla közelébe.
A nemesfémek ekkor stagnálásból emelkedésbe mentek át, az ezüst megint jobban teljesített, mint az arany. A réz 4,3 százalékkal ment fel, miután egy sztrájk miatt a BHP Billiton a chilei Escondida bányájából jövő szállításokra vis maiort hirdetett.
A makró viszi a Wall Streetet?
A Concorde Trading blogja a Credit Suisse áráját mutatja, amely a jó makrogazdasági hírek és az amerikai tőzsdeindexek kapcsolatát ábrázolja. Nagyon úgy néz ki, hogy a tőzsdei árfolyamok együtt mozognak, erős korrelációt mutatnak a Makro Surprise, azaz makrogazdasági meglepetések indexével. Ám ennél már nehezen javulhat tovább a makrokörnyezet és annak inkább a romlása várható.
Richter 7000-ért?
Ennél is többet érhet a Richter a KBC Equitas szerint. Véleményük szerint a Richter éve jóval erősebb lehet a menedzsment által becsültnél, és az új gyógyszerek értékesítése is jól alakul. Emiatt a brókercég célárát 7000 forintra emeli (6530-ról), és érvényben tartja korábbi, 25 százalékos pluszban lévő „kereskedési ötletét”. (Vételi javaslatát.)