A Budapesti Értéktőzsde B kategóriájába kérte bevezetését az Optisoft Számítástechnikai, Pénztárszolgáltató, Könyvelő és Oktató Nyrt. A magyar tulajdonú IT-cég eddigi három üzletágát kívánja megerősíteni egy újabb területtel, melynél a tőzsdei jelenléttel járó előnyöknek komoly hozzáadott értéket tulajdonítanak. „A transzparencia, a tőzsdei jelenléthez kapcsolódó respekt és nem utolsósorban a későbbi forrásbevonás lehetősége fontos tényezők lesznek a magyar egészségügy modernizálását célzó informatikai megbízásaink elnyerésében és kivitelezésében” – idézi a cég közleménye Semerédy Pétert, az igazgatótanács elnökét.
A több mint két évtizedes múltra visszatekintő fővárosi IT-cég részt vett a hazai kettős szintű bankrendszer infrastrukturális kialakításában – írják -, a létrejött kereskedelmi bankok legjelentősebb szereplőinél folytattak szoftverfejlesztési és rendszerbevezetési munkákat. (OKHB, Dunabank, Postabank, IBUSZ Bank.) „Emlékezetes teljesítményünk volt továbbá az OTP papír alapú, úgynevezett „Kamatozó Könyves Betét” üzletág rendszerének kifejlesztése, bevezetése, oktatása, a szükséges eszközök biztosítása és karbantartása” – mondta Semerédy Péter. Az Optisoft dolgozta ki a takarékszövetkezetek teljes körű informatikai rendszerét is.
A kilencvenes évek második felében a kialakulófélben lévő nyugdíj-, egészség- valamint önsegélyező pénztári rendszerek fejlesztése képezte az Optisoft fő bevételi forrását, ehhez hozzájárult két akvizíció, 1994-ben a Flexnet Kft-t vásárolták meg, 2005-ben pedig a Credit Suisse Pénztárszolgáltató Kft-t. Az Optisoft szereplője a hazai cafetéria-szolgáltató piacnak is.
Az Optisoft nemrégiben hosszú távú együttműködés céljából írt alá szándéknyilatkozatot a magyar egészségügyben tevékenykedő olyan vezető vállalatokkal, mint a hazai kórházi géppark területén piacvezető magyar tulajdonú szállító, a MEDICOR Elektronika Zrt., a százezres ügyfélkörrel rendelkező TEMPO Egészségpénztár, a főváros legsokoldalúbban felszerelt diagnosztikai magánrendelője, a Kék Lagúna Egészségközpont, és a több szakterület orvosait tömörítő Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság - írják.
A mintegy egymilliárd forintos saját tőkével rendelkező társaság tőzsdei bevezetését az Equilor Befektetési Zrt. végzi. Ennek során a kibocsátó 215 700 darab, 1000 forint névértékű névre szóló törzsrészvénye kerül tőzsdére. Az Equilor szeptember végén 350 millió forint értékű 10 éves futamidejű kötvénykibocsátásban is közreműködött.
A cég mérlege szerint tavaly év végén 817 millió forint saját tőkével, 462 millió forintnyi kötelezettségállománnyal működött. A 145 milliós üzemi eredményből adózás után 112 millió forint nettó eredmény maradt.