Pocsék kezdés az európai tőzsdéken
Kockázatkerülő üzemmódba váltottak a világ piacai: tegnap is veszítettek a vezető nyugat-európai és amerikai indexek értékükből, ma pedig Ázsiában folytatódott az esés. Tovább folytatódik a technológiai szektor mélyrepülése, hozzájuk csatlakoztak a bányászati cégek papírjai, amelyek az árupiacon meredeken csökkenő fémárak miatt kerültek nyomás alá. Úgy tűnik, hogy a kockázatkerülő hangulatban a befektetők most begyűjtik a nyereséget az év eddigi részében legjobban teljesítő tech-szektorból; összességében azonban minden területen csökkennek a részvényárfolyamok.
Egy órával a nyitás után 1 százalékos mínuszban jár a frankfurti DAX, 0,6 százalékot csökkent a párizsi CAC40, a londoni FTSE100 valamelyest vissza tudott kapaszkodni, 0,2 százalékos veszteségig.
Budapest jobban teljesít
A mezőnyből most kiemelkedik a budapesti tőzsde, az ukrán mellett a BUX a legjobban teljesítő index Európában. Egy óra alatt 0,2 százalékos emelkedésbe kapcsolt az index a mínuszos nyitás után. A vezető részvények közül a Mol és a Richter is erősödik,nagyjából 1 százalékkal érnek többet egy órányi kereskedés után, mint tegnap. Az OTP fél százalékot veszített, a Telekom stagnál.
A kereskedés állása 1 óra után - friss árfolyamok >> |
A Mészáros-papírok nagy utat jártak be tegnap, 10-15 százalékos veszteségeket is láttunk nap közben, amelyek azonban jórészt eltűntek a nap végére. Ma ismét nincs jó délelőttjük a papíroknak, igaz, "csak" 0,5 - 3,5 százalékos veszteségben áll az Appenin-Konzum-Opus-trió.
A kockázatkerülés megerősödésének jele az is, hogy az arany és a japán jen is erősödik szerdán.
Éves mélypontján a forint
A forint ismét gyengül, az áprilisi csúcsokat fillérekkel maga mögött hagyva egyéves mélypontra emelkedett az euró jegyzése: utoljára a tavalyi negyedik negyedévben láttunk 314,40 körüli árfolyamot. Hogy miért történik ez a forinttal, arról a napokban tettünk közzé saját elemzést >>
Friss árfolyamok >> |