Pénteken 11 899 ponton zárt a német tőzsdeindex. Ebben az évben szinte csak felfelé tud menni. A szakértők többsége szerint ez nem egészséges, ám a további emelkedést mégis eléggé valószínűnek tartják – derül ki a Handelsblatt.com tudósításából. „Mindig gyorsabban, mindig magasabbra” – írja a lap, hasonlóan a régi olimpiai mottóhoz (citius, altius, fortius – gyorsabban, magasabban, erősebben).
A lap által idézett vélemények szerint a német részvények még nincsenek túlértékelve, ám az USA pénzpolitikájának szigorodása – azaz a kilátásba helyezett kamatemelés –, valamint a görög válság eldurvulása komoly kockázatokat rejtenek magukban.
Talán a legjobb érv a DAX további szárnyalása mellett a szakértők fanyalgása. Legalábbis azok szerint, akik az ellentét-elméletben hisznek, amely szerint jobbára az általánosan uralkodó szemlélettel, hangulattal (szentimenttel) szemben haladva lehet nyereséget elérni. Sok szakember viszont a nulla közeli – sőt mínuszos – kamatokból levezetve gondolja azt, hogy a részvénypiacokon, esetleg az ingatlanoknál még csak most kezdődik az igazi buborék.
A Budapesti Értéktőzsdén a vezető részvények közül kettőnek nőtt, a másik kettőnek pedig esett az árfolyama – írja az MTI. Az OTP 7,8 százalékkal emelkedett a héten, és így 4700 forinton zárt pénteken. A Mol részvényeinek árfolyama 0,29 százalékkal esett, 11 965 forinton fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom papírjai 3,3 százalékkal alacsonyabb árfolyamon zárták a hetet, mint az előzőt, pénteken a részvény 381 forintot ért. A Richter 0,49 százalékkal erősödött, pénteken 3859 forinton zárt.
Pénteken ugyan a BUX index végül mínuszban zárt, összességében azonban a hét nagy részében szépen lassan, de biztosan emelkedett, nagyrészt az OTP-nek köszönhetően. A hét eleji 18 300 pont körüli szintről 18 666 pontra jutott, ami két százalékos növekedés.