A tegnapi 310-hez képest ma felkapaszkodott 309-ig a forint az euróhoz képest. Ez nem nagy szárnyalás ahhoz képest, hogy hónap elején 303 is volt, de egyrészt biztató, hogy megszakadt a gyengülő trend, másrészt úgy már nem rossz eredmény, hogy közben a lengyel zloty gyengült, eurónként 4,34-ig.
Euró/török líra Friss árfolyamok >>> |
Ugyancsak esik a török líra, a hét elején 3,33 volt az euróhoz képest, most 3,40-et kell adni a közös európai fizetőeszköz egy egységéért. Lehet, hogy a befektetők attól riadtak meg, hogy Törökország komolyabban beszáll az Iszlám Állam elleni háborúba.
Az angol font is elhagyta magát. Próbált erősödni, fel is nézett 1,12 euró fölé, de most visszaesett 1,115-re. Továbbra is teljes a bizonytalanság Nagy-Britannia jövőjével kapcsolatban, és vélhetően az sem tesz jót a brit fizetőeszköznek, hogy kiderült: a jelenlegi kormányfő a népszavazás előtt csak a bankároknak mondta el a szomorú igazságot, népe elől elhallgatta.
Az európai tőzsdék ma fél százalék körüli mértében esnek, és ugyanezt teszi a hazai börze is. A BUX 140 pontot esik, így 29 550 ponton áll. A Mol 18 195 forint, az OTP 7795, mindkettő nagyjából fél százalékot esik. A Richter szerényen emelkedik, 5960 forintot ér.
A Tesla jó eredménye csak átmenetileg hatotta meg a befektetőket: a papír tegnap 4 százalék pluszban nyitott, de a kereskedés végére visszatért a korábbi szintre, 204 dollárra. Kétségkívül azok, akik Tesla részvényt tartanak, töretlenül bíznak a sikerben, így nekik nem volt olyan nagy meglepetés hogy végre megszűnik a cég pénznyelőnek lenni azáltal, hogy már nyereséget termel.
Az olajár továbbra is 50 dollár körül van, kialakulni látszik ott az egyensúly. A WTI 49,50 dollár, a Brent 50,35.