Nem szűnik az olajárra nehezedő nyomás, a túlkínálat továbbra is a piacra nehezedik. Amerikában a vártnál nagyobb ütemben emelkedik a palaolaj kitermelése, és úgy tűnik, a piacra juttatásnak már infrastrukturális akadálya sincs. Emellett Oroszország és Szaúd-Arábia is csúcsra járatja kitermelését, bár utóbbi mérlegeli, hogy ne fogja-e vissza újra az ár stabilizálása érdekében.
A Brent 61,80 dollárig süllyedt, az amerikai WTI 53,20-ig, mindkét típusnál bő egy éves mélypontról van szó, miközben már 30 százalékot estek október eleje óta.
A kriptodevizák piacán is folytatódik a lejtmenet, az ár 4390 dollár, de a reggeli órákban volt 4200 is. A ripple és az ethereum, melyek összértéke még 10 milliárd dollár fölött van, 5-6 százalékkal gyengülnek.
Amerikában a hálaadási ünnep miatt nem volt tegnap kereskedés, ma pedig fél napos lesz, érdekesség azért van: Soros György alapja bejelentette az amerikai tőzsdefelügyeletnek, hogy a harmadik negyedévben eladta összes Facebook részvényét, és nagymértékben csökkentette a birtokában lévő Netflix és Goldman Sachs részvények mennyiségét is.
A döntés bölcs volt, miután a piac egésze október elején tetőzött (a három érintett részvény már korábban, de a harmadik negyedévben), és azóta igen kiadós zuhanás zajlott: a Facebook 20, a Goldman 15, a Netflix pedig 29 százalékot vesztett szeptember végi értékéből. Nincs mese: miközben sok ország és politikai erő számára Soros György a fő mumus, alapkezelői, befektetői képességei még 88 éves korában is kimagaslóak.
Az ázsiai tőzsdék vegyesen zártak, a kínai indexek azonban 2,5 százalékkal csökkentek, miközben Európa a tegnapi gyengélkedés után ma már felfelé indult.
A BUX azonban közel fél százalék mínuszban van 39 320 ponton, a Mol egy százalékot esik 3126 forintig, az OTP 0,25 százalékkal van lejjebb 11 380 forinton, a Richter és a Telekom nem mozdulnak, áruk 5320 illetve 446 forint. Rossz állapotban a Waberer's részvénye: 2050 forinton cserél gazdát a papír, így már 60 százalékát vesztette el tőzsdére vezetése óta.
Waberer's, egy év |