Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 65,13 pontos, 0,34 százalékos csökkenéssel, 19 006,60 ponton zárt.
A Mol 0,15 százalékkal 13 080 forintra csökkent. Az OTP-részvények ára 115 forinttal, 2,5 százalékkal 4480 forintra esett. A Magyar Telekom 0,60 százalékkal 333 forintra erősödött. A Richter árfolyama 1,69 százalékkal 4205 forintra nőtt.
További árfolyamok |
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint a világ piacain enyhe, 0,5-1 százalékos mínusz volt, a mindenkori csúcsok közelében. A magyar piacon meglepetést okozott az OTP, amely erősen alulteljesített. A forint enyhén gyengült, 305 forint körül jár.
Mi történt az OTP-vel?
A bankpapír erőteljes mínuszban nyitott, s 6-7 milliárd forintos forgalomban 4 százalékot szakadt a kereskedés első két órájában. Délután a 4400 forintos támasz megfogta rövid távon az esést, s végül egy picivel feljebb tudott zárni.
Az üzletkötő kiemelte, hogy még a zárószakaszban is nagy volt a bankpapír forgalma, amely a napot végül (rendkívül magasnak számító) 14,4 milliárd forintos forgalommal zárta, s így esett 2,5 százalékot. Ez azt jelenti, hogy komoly eladója volt az OTP-nek - mondta. Hozzátette, a többi papír piacán nem volt negatív a hangulat, sőt, a Richter jól zárt.
Sőre Balázs szerint elképzelhető, hogy az OTP eladása az MSCI-index féléves felülvizsgálatával lehet kapcsolatban. Az eladók arra számíthattak, hogy a bennlévő papírok súlya különböző okok miatt nem változik, de a darabszámuk nőni fog, s miután elmaradt a változás, s ezért várhatóan a rally is, megváltak korábban emiatt beszerzett papírjaiktól. Hozzátette, szerepe lehet a június 16-ra várt devizahitelesekkel kapcsolatos jogegységi nyilatkozatnak is, de amíg nincs döntés, nem feltétlenül indokolt ilyen fokú, és főképpen ilyen ütemű eladás.