(Fotó: 123rf.com) |
Beindult a nagyüzem az amerikai és európai gyorsjelentési szezonban, még kedd este a JP Morgan okozott negatív meglepetést, ami után mínuszba mentek az amerikai indexek. Ez után és tucatnyi újabb nagy cég jelentése közepette reggel Ázsiában és egész nap Európában, majd ma este ismét az USA tőzsdéin is rossz volt a hangulat.
Az európai indexek 0,5-1,0 százalék körüli mértékben estek, a DAX 10 ezer pont alá hullott. A BUX délelőtt szerény esést, délután szerény emelkedést mutatott, majd 0,04 százalékos eséssel, vagyis lényegében változatlanul végzett. A napot részben a Richter mentette meg egy százalék körüli emelkedéssel, bár néha az OTP és a Mol is fel-felugrott a pozitív tartományba.
310 alatt is volt euró
Végül a bankrészvény 0,1, a Mol 0,4 százalékos eséssel végzett, a Magyar Telekom pedig 1,8 százalékos zuhanást produkált. A forint szépen tartotta magát, 310 alatt is volt megint az euró, majd kora este is csak 310,10-310,30 forint lett. Erősen gyengült a dollár az euróhoz képest és a jenhez képest is, az 1,15-ös, illetve a 119 jenes szinthez közelített. Az olaj le-, a nemesfémek felfelé mozdultak el.
További árfolyamok>>>>>>> |
A Magyar Telekom átlagon felüli esésére a KBC Equitas adhat magyarázatot. Még az esés begyorsulása előtt azt írta, hogy „óvatosságra intő kettősség jellemzi a Magyar Telekom technikai képét”, az árfolyam viselkedése, a „kitörés-visszateszt” jókora optimizmusra adhat okot, a soha nem látott mélységbe süllyedő forgalmi statisztikák viszont igen aggasztóan festenek.
Háromszögben mozog a forint
„Az EURHUF devizapár továbbra is egy háromszög alakzatban mozog. Az elmúlt két napban bár átmenetileg leszúrt a trendvonal alá a devizapár jegyzése, de végül megfordult az árfolyam. A következő napokban az árfolyam 311 és 315 közötti relatíve szűk sávban mozoghat”- írta az Este Befektetési Zrt.
További árfolyamok>>>>>>>> |
Fordulhat az OTP a Concorde Értékpapír bloggere szerint. „Pont a hosszabb távú csökkenő trendvonalig pattant fel a napokban az OTP. Ha hiszünk a chartnak, akkor innen egy lefordulásnak kellene jönnie és az 5150-5200 forint körüli szint visszatesztelésének” – írja. Ha pedig ez sem tartaná meg, akkor „4500 forint körüli szint kerülhet célkeresztbe a csökkenő háromszögből számolt célszint szerint”.
Örüljünk a tőzsdei bevezetéseknek
Örül a Waberers és a Duna House budapesti tőzsdei bevezetésének Zsiday Viktor alapkezelő az Alapblogon. Szerinte az új papírok megjelenése és a kormányzat nagyobb odafigyelése a tőzsdére pozitív visszacsatolást hozhatna létre, több és sok új befektető érkezhetne, „emiatt nőhet a likviditás, ami további ösztönzést jelent a tőzsdei megjelenésre, lehetővé teszi az újabb kibocsátásokat, amelyekből befolyó összeg a hazai gazdaságot élénkíthetné”. A hazai tőzsde újraéledhet Csipkerózsika-álmából, ami a szakember szerint nem csak a tőkepiac körül forgók érdeke.