3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Vodafone akvizíció szerintük javíthatja a társaság piaci pozícióját. A következő hetekben várják a Vodafone akvizíció zárását.

  • A Scope Ratings egy osztályzattal felminősítette a 4iG Nyrt. kibocsátói besorolását ’BB-’-ra (stabil kilátással) ’B+’-ról (pozitív kilátással). Ezzel egyidőben a 4iG már kibocsátott kötvényeinek adósságbesorolását ’BB-’-ra (stabil kilátással) ’B+’-ról (pozitív kilátással) javította a hitelminősítő intézet.
  • A felminősítés a Vodafone Magyarország felvásárlásával jelentős magyarországi mobilpiaci részesedéssel javuló versenypozíciót, üzleti profilt, eredményességet és javuló hitelmutatókat tükröz.
  • A felminősítés egyben elismerése a 4iG sikeres expanziós stratégiájának, a Vodafone Magyarország tranzakcióval regionális bajnokká emelkedhet a cégcsoport.
  • A vállalat adósság/eredményesség mutatója a következő években javulhat, amely a 4iG ismételt felminősítését eredményezheti.

A Scope Ratings egy osztályzattal felminősítette a 4iG-t. Fotó: 4iG
A Scope Ratings egy osztályzattal felminősítette a 4iG-t. Fotó: 4iG

A 4iG Nyrt. (4iG) kibocsátói és adósság besorolását ’BB-’szintre emelte a Scope Ratings, amely a Vodafone akvizíció zárását követően erősíthetnek meg – tette közzé a tőkepiaci társaság a Budapesti Értéktőzsde oldalán. A felminősítés a Vodafone Magyarország felvásárlásával jelentős magyarországi mobilpiaci részesedéssel javuló versenypozíciót, üzleti profilt, eredményességet és javuló hitelmutatókat tükröz. Tavaly novemberben a ’B+ stabil’ besorolást pozitív kilátásokra módosította a hitelminősítő, valamint jelezte, hogy emelheti a 4iG kibocsátói, illetve kötvény adósbesorolásait. A Scope Ratings a következő hetekben várja a Vodafone akvizíció zárását.

A felminősítéssel a 4iG Csoport 2021-ben indított, sikeres expanziós stratégiáját is elismerték” – húzta alá Fekete Péter, a 4iG Nyrt. Csoport vezérigazgatója a felminősítés kapcsán. „Az elmúlt másfél évben végrehajtott akvizíciók javították a cégcsoport pénzügyi mutatóit, a megvásárolt vállalatok jól kiegészítik egymást, az integrációs folyamat során szinergiák széles skáláját aknázhatja ki a cégcsoport. Mostanra Albániában az elsőszámú távközlési szolgáltatóvá erősödött a vállalat, a Vodafone Magyarország tranzakcióval pedig nemcsak nemzeti bajnokká, hanem regionális bajnokká emelkedhet a 4iG” – fűzte hozzá Fekete Péter.

A Scope kiemelte: a Vodafone megvásárlásával a 4iG Csoport Magyarország második legnagyobb előfizetői bázisával rendelkező (3,2 millió előfizető) mobilszolgáltatójává válhat, illetve piacvezető lehet a szélessávú, vezetékes internet szegmensben (1,5 millió előfizető) is. A tranzakcióval komplex, mobil-vezetékes konvergens szolgáltatóvá léphet elő a cégcsoport.

A Scope kalkulációja szerint a 4iG Nyrt. adósság/EBITDA mutatója 2024-re 4,5-re csökkenhet, a hitelállomány alakulása hozzájárul a későbbi stabil kilátásokhoz. A hitelminősítő intézet elemzése további felminősítést helyez kilátásba a közelmúltban vásárolt vállalatok stabil integrációja, a csoportszintű pénzügyi működés megszilárdítása és az M&A tevékenység mérséklése esetén – így az adósság/EBITDA mutató érdemben 4 alá eshet. A Vodafone tranzakció kedvező kimenetele 30-35 százalék körülire növelheti a 4iG Csoport EBITDA-marzsát, továbbá a cégcsoport bővülése, valamint a stabilabb, diverzifikáltabb bevételei és a szinergiák fokozatos megvalósulása tovább javíthatják a működési jövedelmezőséget és az üzleti kockázati profilt. A Scope elemzése leszögezte: hosszútávon stabil a 4iG hitelfizetési képessége.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46180 45910 46320 +0,61% 46170 46190 1 575 110 710 HUF 2026-08-07 11:42:16
MOL 4728 4704 4760 +1,90% 4720 4722 1 424 730 558 HUF 2026-08-07 11:41:47
MTELEKOM 2676 2666 2720 -0,82% 2674 2676 280 926 244 HUF 2026-08-07 11:41:48
RICHTER 12100 11920 12200 +0,17% 12090 12100 858 265 850 HUF 2026-08-07 11:41:04
OPUS 352 348 356 -1,54% 352 356 1 058 381 HUF 2026-08-07 11:04:14
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Ezt biztosan kiteszi a Mol az ablakba: évek óta nem történt ilyen
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 11:14
Lesz mit nézegetni, megjelentek ugyanis a legfrissebb, mutatós számok az olajcég teljesítményéről.
Részvény / Deviza / Áru Nagy nap lehet ma a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 09:21
 A csütörtöki záróértékéhez képest enyhén erősödött.
Részvény / Deviza / Áru Váratlanul nagyot gyengült a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 07:35
Gyengült péntek reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Gyengüléssel zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 06:29
Az S&P 500-as mutatója 13,34 ponttal, 0,17 százalékkal lett kevesebb, 7710,08 ponton zárt.
Részvény / Deviza / Áru Bemondták a svájci elemzők: mutatós tűzijáték érik az aranynál
Czwick Dávid | 2026. augusztus 6. 18:47
Komoly rali előtt állhat az arany világpiaci ára a neves svájci pénzintézet szerint. De vajon jövőre vagy már idén robban be az árfolyam? A piaci elemzők erre is kitértek, és pontosan meghatározták azokat a tényezőket, amelyek a jelenlegi turbulens helyzetben – gondolva itt az iráni katonai konfliktusra és a várható kamatpályákra – az arany malmára hajtják a vizet. A UBS szakértői ráadásul egy ponton érezhetően eltérnek az általános piaci véleményektől. Ha az előrejelzésük beigazolódik, valóban rendkívüli mozgások tanúi lehetünk a legnépszerűbb nemesfém piacán.
Részvény / Deviza / Áru A kánikula mellett a forint is izzadt ma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:24
365 közelében az euró.
Részvény / Deviza / Áru Megütötték a magyar tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:11
Csak a Mol tudott erősödni.
Részvény / Deviza / Áru Kivárnak a befektetők, közben drágul az olaj, a gáz és az arany
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 15:56
Bizonytalan nyitás Amerikában.
Részvény / Deviza / Áru A rekkenő hőségben a BUX is lefordult
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 15:03
Csak a Mol és a Richter tartja magát.
Részvény / Deviza / Áru Meghúzta a BUX-ot a Mol és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 11:44
Emelkedés csütörtök délelőtt – de nem minden papírnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG