A Budapesti Értéktőzsde fő részvényindexe, a BUX gyakorlatilag változatlanul, 0,06 százalékos emelkedésben, 37 296,01 ponton nyitotta a csütörtöki kereskedést. A forint vegyes mozgást produkált a reggeli órákban, a zárási 311,32-as értékről a 311,10-20-as szintek között oldalazgat. Az elemzők egyébként enyhe emelkedést várnak a Budapesti Értéktőzsdén, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője, Rövid Szabolcs szerint ugyanis már valamelyest javult a nemzetközi hangulat, ami átragadhat a magyar piacra is.
Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője szintén emelkedésre számít a csütörtöki kereskedésben a szerdán napközben elromlott piaci hangulat után. Elmondta: az esést az amerikai indexek ledolgozták, a pozitív hangulat átragadhat az európai tőzsdékre, így a magyar részvényekre is. A nemzetközi piaci hangulattal főként a Mol és az OTP szokott együtt mozogni, de szerdán a Richtert is befolyásolta, ezért esetében előfordulhat egy újabb felpattanás.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Európa már megbocsátott, Ázsiának meg se kottyant
A Takarékbank a Privátbankár.hu-hoz eljuttatott közleménye szerint az amerikai piacok jobban megsínylették a tegnapi napot, miután Trump bejelentését követően Peking is bejelentette, hogy mintegy 106 amerikai termékre 25 százalékig terjedő importvámot vet ki, az USA hasonló szankciójával megegyező, 50 milliárd dolláros értékben. A hírekre az amerikai piacok már nyitás előtt jelentős mínuszban álltak, annak ellenére is, hogy az amerikai kormány követelései teljes mértékben jogosak Kína unfair játékszabályai ellen.
Nyugat-Európában az egy százalékot is meghaladó erősödést láthattunk, az ázsiai piacokon pedig a hírek ellenére pozitív elmozdulás mutatkozott. A tokiói értéktőzsde irányadó Nikkei225 indexe 1,62 százalékkal, 21 665 pontra emelkedett, a részvények szélesebb körét felölelő Topix index pedig 1,18 százalék növekedéssel fejezte be a napot. Ma azonban zárva volt a tajvani, a hongkongi és a sanghaji tőzsde is, így ezeket nem viselte meg különösebben a Trump-Kína harc.
Újabb kiszivárgás a Facebooktól
Ahogy arról már korábban írtunk, a Cambridge Analytica ugyanis mintegy egymilliárd ember Facebook-adatait szivárogtatta ki. Most Mark Zuckerberg kiállt a nyilvánosság elé, és elismerte, hogy ennek több mint kétszereséről, akár kétmilliárd kiszivárgott profilról is szó lehet. A befektetők nem örültek a hírnek, a közösségi oldal papírjai majdnem egy százalékot estek, és várhatóan tovább szítják majd a közösségi médiumokra vonatkozó adatkezelési szabályozás körüli vitát.
Forrás: Stooq |