Izgalmas lesz ez a hét, hiszen a Fed kamatdöntése és amerikai kiskereskedelmi adatok jönnek szerdán, európai inflációs adat, brit jegybanki ülés és Donald Trump sajtótájékoztatója csütörtökön. De ezek előtt logikus, ha a piacok kissé kivárnak, visszafogottak lesznek, és ez már ma érződik. No meg a múlt heti száguldást sem árt kipihenni.
Az európai tőzsdék szerény emelkedésből kis csökkenésbe váltottak délelőtt, 11 körül a DAX index 0,4, a CAC 0,1, a brit mutató 0,2 százalékos csökkenésnél tartott. Az amerikai S&P 500 index határidős értéke is 0,2 százalékkal volt lejjebb. A problémás olasz bankszektor ezúttal felfelé tartott, de más, brit, német bankok részvényei estek.
Itthon a BUX index 0,3 százalékos mínuszban van 30 500 pont körül, az OTP 0,4 százalékkal 8068 forintra csúszott le. A Mol negyed százalékkal 19 125 forintra, a Richter 0,3 százalékkal 5950-re süllyedt. A Telekomunk egy forinttal 489-re drágult.
A forint erősebb lett, az euró nyolcvan fillérrel 314-re süllyedt, miközben a złoty, a lej kissé gyengül. A hétvégi robbantások után ismét drasztikusan, 1,4-1,7 százalékkal gyengül a török líra, ráadásul kijött egy pocsék GDP-adat is. A hétvégi romániai választások nyomán 0,6 százalékkal emelkedik a bukaresti index.
EUR/HUF alakulása. Friss árfolyamok >>> |
A kőolaj hajnalban az ázsiai kereskedésben öt százalék feletti pluszban is járt, mivel sok, az OPEC-en kívüli olajtermelő csatlakozott a kitermelés-korlátozási vállalásokhoz. Ráadásul állítólag Szaúd-Arábia a korábban vállaltnál is alacsonyabbra veheti vissza termelését. Most négy százalék körüli a plusz, a Brent 56,50, a WTI 53,80 dollár.
Az arany lassan csorog tovább lefelé, most 1155 dollár, az ezüst viszont tartja magát 16,90-en. Erősen esnek a német autógyártók, miután a Volkswagent Svájcban is elővették a káros anyagok kibocsátása kapcsán.