Pocsék kínai adatnak örülnek a befektetők
Bár a héten bőven lesznek izgalmas makroadatok, ma még tart a hétvégi üzletmenet: fontosabb piacmozgató adatok nem jönnek. A nemzetközi hangulat alapvetően jó: ebben a kínai tőzsdeindexek erősödése is szerepet játszik. Megint a "rossz hír = jó hír" képlet mentén dolgoznak a piacok: mivel pocsék külkeradatról és termelői árindexről érkezett jelentés, megint újabb gazdaságáélénkítő intézkedésekre spekulálnak a befektetők.
Görögország kalandos története továbbra sem mentes az izgalmaktól, de a friss hírek szerint akár már a héten megszülethet a megállapodás a harmadik mentőcsomagról. Ha így lesz, rendben el tudják utalni az augusztusi törlesztőrészleteket.
Az OTP izgat mindenkit a héten
Itthon kissé álmosan indul a nap a tőzsdén, lassan veszik fel a tempót a magyar részvények. Az OTP közel fél százalékos mínuszban járt negyed óra után, innen kúszott a nulla felé. A bankpapír körül igazából a hét végén indulhat be a tűzijáték: pénteken hajnalban teszik közzé a második negyedéves gyorsjelentést. A szakértők lényegében korrekciós tételek nélküli gyorsjelentést és 32,3 milliárd forintos konszolidált számviteli adózott eredményt várnak, a legnagyobb kérdés, hogy mekkorát bukik a bank az ukrán és az orosz érdekeltségeken - ezek és a banki elszámolás nélkül jó eséllyel rekordközeli eredményt jelentene az OTP. A várakozásokról itt írtunk bővebben >>
A forint feltámad?
A hosszabb gyengülési ciklus után ma erősödik a forint: az euróval szemben 310-ig csökkent a jegyzés, innen pattantunk vissza első körben.
EUR/HUF |
A nemzetközi jó hangulat segíti a magyar devizát - miközben az euró kissé erősödik a dollárral szemben, és a feltörekvők vegyesen teljesítenek (a rubel 1 százalék fölött gyengül, a török líra és a lengyel zloty is veszít, a forint és a román lej erősödik az euróval szemben hétfőn reggel).
EUR/USD |
Az olaj megszenvedi ezt is
Az olajárnak viszont nem tettek jót a kínai adatok, nem az esetleges gazdaságélénkítést látják, hanem a gazdaság pocsék teljesítményét. Reggel a brent fél százalékot, a WTI közel egy százalékot veszített értékéből.