Október 6-án bevezetik a Waberer's International Zrt. törzsrészvényeit a Budapesti Értéktőzsdére - derül ki a BÉT vezérigazgatójának a tőzsde honlapján hétfőn közzétett határozatából.
A BÉT a társaság 14,7 millió darab, egyenként 0,35 euró névértékű, 5,1 millió euró össznévértékű, dematerializált, névre szóló törzsrészvényét 2015. október 6-val felveszi a terméklistára.
Még nem vehetünk belőle
A tőzsde vezérigazgatója egyúttal felhívja a befektetők és a piaci szereplők figyelmét arra, bár a kibocsátó törzsrészvényeit a terméklistára történő felvétellel bevezetik a tőzsdére, mivel a kibocsátó a bevezetési kérelem benyújtásakor zártkörűen működő részvénytársaság, az első kereskedési napot még nem határozták meg, a részvényekkel történő kereskedésre még nincs lehetőség.
A részvények tőzsdei kereskedésének megkezdését a kibocsátó a szabályzatban meghatározott feltételek teljesítése esetén, a bevezetési naptól számított 90 napos határidőn belül külön eljárásban kérelmezheti - tartalmazza a határozat.
Norbi óta nem volt ilyen
Utoljára a Norbi Update Lowcarb Nyrt. érkezett a budapesti tőzsdére, amelynek úgy kell minden minőségi bevezetés, mint egy falat kenyér. Sokan a WizzAirt várták nagyon, ám hiába a magyar gyökerek, a társaság Budapest helyett Londont választotta az IPO-hoz, pedig információink szerint nagyon erős lobbi indult a BÉT mellett. Még másodlagos tőzsdei listázásra sem került sor, bár igaz: ehhez sosincs késő.
A Waberer esetében sokkal inkább az volt a kérdés, mikor jön a társaság - évek óta napirenden van az ügy, úgy tűnik, mostanra álltak össze a feltételek a cégnél.
Miért visznek egy céget a tőzsdére?
A gazdasági újságok tele vannak tőzsdei sztorikkal, melyeknek a főszereplői nagy nemzetközi vállalatok, mint a General Motors, az Apple vagy a Facebook, illetve Magyarországon például a MOL, a Richter vagy az OTP. A legtöbb cégtulajdonos, cégvezető számára a tőzsde egy távoli, misztikus világnak tűnik, amely távol áll az ő vállalatától, és általában eszébe sem jut, hogy ehhez a világhoz valaha is köze lehet. Pedig ez koránt sincs így. A tőkepiaci finanszírozás minden cég számára elérhető, és olyan mértékben növelheti a cégek perspektíváit, amire egyetlen más finanszírozási forma sem képes. Összeállításunk a témában >>