A részvénypiac forgalma 6,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: nagyon jó hangulatban kezdődött a kereskedés Európában, de a vártnál gyengébb amerikai makrogazdasági adatok után lefelé fordultak a tőzsdék délután.
Visszatértek a recessziós félelmek - állapította meg az elemző, hozzátéve: a délutáni gyengülés ellenére a budapesti tőzsde még így is felülteljesítette az európai részvénypiacokat, átlagos forgalom mellett.
Gyenge számokkal ébredt Amerika
Az amerikai ADP munkaügyi adatfeldolgozó honlapján szereplő kimutatás szerint 145 ezerrel emelkedett a magánszektor nem mezőgazdasági ágazataiban foglalkoztatottak száma a múlt hónapban. Piaci elemzők nagyobb, 200 ezres növekedést vártak márciusra a februári 261 ezer után.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium pedig azt közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint februárban 70,5 milliárd dollár volt a hiány, 2,7 százalékkal több a januári 68,7 milliárd dollárnál. Elemzők kisebb, 69 milliárd dolláros februári hiányra számítottak. A februári hiány négyhavi csúcsot jelent.
Visszatérve Budapestre, a Mol árfolyamát az igazgatóság osztalékjavaslata hajtotta felfelé, a részvényesek a tavalyi 300 forint után az idén rekordösszegű, 350 forintos osztalékra számíthatnak. Az OTP egész nap pluszban volt, de a késő délutáni eladói nyomást után negatív tartományban zárt, a Richter árfolyamán pedig nem érződött a kedvezőtlenre forduló befektetői hangulat - mondta az elemző.
- A Mol 26 forinttal, 0,97 százalékkal 2704 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,24 százalékkal 10 190 forintra csökkent, forgalmuk 3,1 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama nem változott, és 400 forinton zárt, 147,5 millió forint forgalom mellett.
- A Richter-papírok árfolyama 120 forinttal, 1,57 százalékkal 7755 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.