A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 211,92 pontos, 0,44 százalékos csökkenéssel, 47 592,34 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Török Lajos az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, az OTP húzta le a tőzsdét, a bank adóssága felminősítéséről szóló kedvező hírek ellenére. A Mol szépen emelkedett, magas forgalomban, és ez tudta kissé ellensúlyozni az OTP negatív szereplését.
A Mol 52 forinttal, 2,20 százalékkal 2416 forintra erősödött, 2,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 295 forinttal, 1,84 százalékkal 15 710 forintra csökkent, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,24 százalékkal 426 forintra nőtt, forgalma 79,9 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 0,98 százalékkal 8125 forintra esett, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.
Miközben a magyar piac esett, addig az irányadó európai indexek stagnáltak és a hétfői szinten zárták a keddi napot. A tengerentúlon mínuszban nyitottak az indexek, ám napon belül felfele kapaszkodtak a mutatók.
A forint a délelőtti órákban jól tartotta magát ám délután eladói nyomás alá került. Ennek megfelelően komolyabb gyengülést láthattunk, hiszen reggel még 355 alatt is járt a kurzus, késő délután viszont egészen 358-ig felszúrt, igaz onnan végül visszafordult. Az elemzők a forint gyengülését egyrészt azzal magyarázzák, hogy a dollár nagyobb mértékben erősödött, ami jellemzően a feltörekvő devizáknak nem szokott kedvezni. Emellett azt sem értékeli túl pozitívan a piac, hogy a kamatemelés ellenére továbbra is komoly összegeket tol az MNB a piacra a kötvényvásárlási programja keretében.