Amerikában megbokrosodtak a részvénypiacok, látszólag az új elnök hatására. A valóságban azonban nem szabad megfeledkezni arról, hogy nyolc éve tart az emelkedő trend, az S&P 500 index évek óta, a Nasdaq pedig az utóbbi két évben sorozatban éri el az új csúcsokat: A Dow Jones pedig átlépte a 20 ezer pontot, ami önmagában nem lenne olyan jelentős, de egy ilyen túlfűtött, eufórikus piaci helyzetben további lökést ad a vevőknek.
Nasdaq Composite. Nagy ugrás, réssel |
Tegnap nagyjából egy százalékkal emelkedtek az indexek, az S&P 500 megközelítette a 2300 pontot, a Nasdaq Composite 5656 pont lett, az egykori a legfőbb index, a ma már sokkal jelentéktelenebb Dow Jones pedig amint említettük, a kerek 20 ezer pontot küzdötte le.
Tegnap Európában is nagy volt az öröm, ma már csak kisebb emelkedés észlelhető. A DAX mindenesetre meglehetősen magasra, 11 860 pontra jutott, és ezzel nincs már túl messze tavaly előtti csúcsától, ami igen nagy dolog ahhoz képest, hogy közben volt egy Volkswagen-botrány és a német bankok is gyengélkedtek, nem beszélve a Lufthansáról.
A BUX ma mérsékelten emelkedik, elsősorban a Mol húzza felfelé. Az olajpapír a korábbi napok esése után ma egy százalékkal van feljebb, 20 450 forinton. Az OTP a tegnapi szép emelkedés után ma enyhén csökken, ára 8905 forint, az FHB viszont több mint 2 százalékot esik, 460 forintra.
A forint továbbra is 310-310,50 az euróhoz képest, az angol font viszont, amint a grafikon is mutatja, szépen magához tért az elmúlt napokban, mégiscsak jót tett neki, hogy a londoni parlamentnek szavaznia kell az Európai Unió elhagyásának megindításáról, nem dönthet a kormány kedve szerint, így az egész folyamat ellenőrzöttebb lehet.
Angol font/euró Friss árfolyamok>>> |
A török líra újra esik, eurónkénti 4,14-es árfolyamával közelíti az eddigi leggyengébb értéket. Az arany is gyengélkedik, 1197 dolláron áll, de ez a részvénypiaci őrület közepette érthető.