A Genius-törvénynek nevezett javaslatot a képviselőház 308-122 arányban fogadta el, a demokrata képviselők közel felének és a republikánusok többségének támogatásával. Korábban már a szenátus is jóváhagyta.
A törvény hatalmas győzelem a kriptodevizák támogatói számára, akik már régóta lobbiznak egy ilyen szabályozási keretért, hogy nagyobb legitimitást szerezzenek az iparágnak, amely 2009-es indulása óta az innovatív megoldások mellett leginkább a kaotikus, spekulatív jellegéről híres – a kriptovilágot egyfajta digitális vadnyugatként emlegetik a Reuters összefoglalója szerint.
Trump azt mondta a törvény aláírásakor: „Ez az aláírás az önök kemény munkájának és úttörő szellemének hatalmas elismerése” – az eseményen több tucat kormányzati tisztviselő, kriptocég-vezető és törvényhozó is részt vett. „Ez jót tesz a dollárnak és jót tesz az országnak” – mondta az elnök.
Friss kriptodeviza-árfolyamokat itt talál >>
Scott Bessent pénzügyminiszter egy nyilatkozatában azt mondta, hogy az új technológia alátámasztja a dollár globális tartalékvaluta-státuszát, bővíti a hozzáférést a dollárgazdasághoz és növeli a keresletet az amerikai állampapírok iránt, amelyek végső soron a stablecoinok mögött állnak.
Fotó: Depositphotos
A stablecoin a stabil kriptodevizákra utaló kifejezés, amelyek árfolyamát valamilyen hagyományos eszköz, jellemzően a dollár árfolyamához kötik 1:1 arányban. Használatuk robbanásszerűen terjedt el, különösen a különböző tokenek között pénzeszközöket mozgató kriptokereskedők által. Az iparág reményei szerint az új szabályozásnak köszönhetően a „mainstream” fizetési forgalomban is elterjed majd használatuk.
Az új törvény előírja, hogy a stablecoinokat likvid eszközökkel – például amerikai dollárral és rövid lejáratú kincstárjegyekkel – kell fedezni, és a kibocsátóknak havonta nyilvánosan közzé kell tenniük a tartalékaik összetételét.