Reggel nem jött különösebb impulzus Ázsiából, a kínai tőzsdék emelkedtek, Japán és Hong Kong esett. Nyugalmas napnak indult, miután az USA tőzsdéi zárva vannak, és sehol nem jelent meg semmilyen izgalmas hír, adat. A nyugat-európai tőzsdék nulla közel indultak és sokáig semerre sem mozdultak el, végül estére Frankfurt, Párizs, London 0,3-0,6 százalékos mínuszba csúszott.
A dél-európai és kelet-európai tőzsdéken más volt a helyzet, masszív eladások indultak több helyen. A Bukaresti Értéktőzsde BET indexe öt százalékkal, a lengyel WIG 3,2, a hazai BUX index 2,0 százalékkal zuhant, de jelentősen esett a görög, a portugál, a milánói és a prágai mutató is.
Budapesten a Richter 3,8 százalékkal 5400 forintra, az OTP 3,2 százalékkal 5900-ra, a Mol három százalékkal 13 200 forintra esett, 11 milliárdos, jelentős forgalom mellett. A forint stabil volt, a nap nagy részében 315,30 volt egy euró, annyi, mint pénteken délután. A BUX index tavaly és az idén is eddig nagyon szépen teljesített és rendszerint túlszárnyalta a nyugat-európai indexeket, nem tudni, a mai nagy esés ebben trendfordulót jelent-e.
További árfolyamok>>>>>>> |
Kasper Rorsted – ez az egy menedzser eléggé megkavarta a német tőzsdét. Bejelentették ugyanis, hogy a Henkeltől az Adidashoz megy át, ami miatt a Henkel egy időben hat százalékos mínuszban is volt, az Adidas pedig 12 százalékos pluszban. A nap végére azonban a sportszergyártó már csak hat százalékos emelkedést mutatott. Nagyot esett a Deutsche Bank és a Commerzbank.
A hétvégén bejelentették, hogy Irán teljesítette a nukleáris szerződésben vállaltakat, így a kőolaj ára megint lefelé indult. Most is változatlanul gyenge, bár a WTI kicsivel 30 dollár felett megkapaszkodott, a Brent 29 dollár alá süllyedt. Az utóbbi években a Brent volt a drágább, ám most az iráni olaj ennek teremt konkurenciát, ráadásul az USA is exportőrré válik. Az alacsony olajárak, amelyek beruházás-visszaesést, leépítéseket okozhatnak az olajiparban, továbbra is nyomasztják a tőzsdei hangulatot.