A BUX index ma a pozitív tartományban kezdett ugyan, de ez nem sokáig tartott, az út lefelé vezetett, és végül egy százalékos mínuszban végzett. Ez elsősorban a Richter miatt történt, amely rossz hírt jelentett be, a cariprazine névre keresztelt vegyület a jelek szerint nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
A Richter így három százalékkal 5740 forintra esett, az OTP 0,6 százalékkal 6760-ra. A Mol és a Magyar Telekom ára nem változott lényeges mértékben.
A forint kalandos utat járt be, reggel volt 311,40 körül is az árfolyam, majd gyengült a forint, végül az este során 311,60 körül volt az árfolyam. A német DAX végül 1,3 százalékos pluszban végzett, a francia párja ugyanúgy. Az európai tőzsdék a nap nagy részében alig mozogtak, ám amikor közzétették az amerikai munkaerő-piaci adatokat, meglódultak, és igazi rally kezdődött. Este hatkor az amerikai indexek 0,8-1,0 százalékos pluszban voltak.
Várakozásokat meghaladó eredménnyel és az idei éves célok megerősítésével érkezett ma hajnalban a Mol második negyedéves gyorsjelentése. Az abban foglaltak összességében pozitív üzeneteket küldenek, de nagy változás nem látszik ahhoz képest, amit már az elmúlt negyedévben is mutatott és kommunikált a vállalat. Összességében semlegesek vagyunk a részvénnyel kapcsolatban, hiszen a vállalat eddig jól haladt az éves eredménycélok elérésében, azonban a downstream környezet júliusi romlása némi óvatosságra sarkall.
Tegnap este a Magyar Telekom, ma reggel a Mol tette közzé gyorsjelentését. „A Magyar Telekom és a Mol vártnál jobb gyorsjelentése, valamint a Richter kedvezőtlen bejelentése fogja meghatározni az irányt” írta az Equilor hírlevele. A hírek szerint a Mol és a Telekom gyorsjelentése jobb volt a vártnál.
Az Equilor szerint a Richter és az Allergan rossz hírt jelentett be ma reggel. Ám úgy vlik, hogy „ez csak egy indikáció részterületének egyik tesztje, és ahogy a vállalatok is mondják a major depresszióban futtatott klinikai vizsgálatoknál nem ritka jelenség, hogy még hatásos készítményekkel sem sikerül a placebo-tól szignifikánsan elváló hatást kimutatni."
A KBC Equitas szerint a Mol-nál sokkal jobbak az eredmények vártnál. „Ismét a Downstream segített, a petrolkémiai és kiskereskedelmi üzletág a kelet-európai fellendülés haszonélvezője. A vállalat várhatóan teljesíti majd 2016-os célkitűzéseit és magabiztos a második féléves trendeket illetően is” - írják.