Kínában pénz állt a bankokhoz
Az Equilor reggeli körképében azt írja: az olajszektor húzta magával tegnap az amerikai börzéket, miután enyhültek a kínai gazdasági lassulástól való félelmek. Korábban úgy tűnt, hogy Kína nem tervez stimulus programot, ám a tegnapi délutáni bejelentés szerint az öt legnagyobb kínai kereskedelmi bank 81 milliárd USD értékben jutott többletforráshoz a kínai jegybanktól, ami rövid távon jó hangulatot eredményezett.
Estére szép meglepetést ígérnek
A Wall Street Journal keddi beszámolója szerint a "forward guidance" nyilatkozat, amit a Fed magyar idő szerint este ad majd ki, megfogalmazásában megtartja a már hosszú ideje alkalmazott fordulatot a kamatok "huzamos ideig" történő alacsonyan tartásáról a mennyiségi monetáris enyhítő intézkedések kivezetése, a kötvényvásárlási program befejezése után is. A Fed "szócsöve", Jon Hilsenrath tehát az interjúban a piaci várakozásokkal szembe menő véleményt fogalmazott meg - az Equilor összeállítása szerint az elmúlt hetekben a befektetők arra számítottak, hogy ma már a kamatemelésekről beszél majd Yellen.
Este 8-kor döntenek az amerikai alapkamatról és a pénznyomda további fékezéséről - újabb további 10 milliárd dollárral vághatják meg a jelenleg már csak havi 25 milliárd dolláros eszközvásárlási programot. A Fed friss gazdasági előrejelzéseit Janet Yellen jegybankelnök 20:30-kor sajtótájékoztatón kommentálja.
Skót népszavazás: szoros lesz
A közvélemény-kutatások szerint Skóciában hajszálnyira vezetnek az elszakadást elvető szavazatok - írja az MTI. A Daily Telegraph felmérésében a megkérdezettek 47 százaléka állt az Egyesült Királyságban maradás mellett, 43 százalék pedig a kiválást támogatta. Az ICM Research felmérésében 45 százalék állt a maradás, 41 százalék pedig a kilépés mellett.