A jelentés szerint a magyarországi gyógyszerpiac a negyedév során a bázishoz képest 0,4 százalékkal csökkent, valamint a szabályozás tovább nehezedett, a gyógyszergyártói befizetések emelkedtek, így egyre növekvő részben fedezik a gyógyszerek társadalombiztosítási támogatását. Valamint 2010-re visszamenőleges hatállyal szigorodott, január 1-től pedig megszűnt a gyógyszergyártói befizetések K+F ráfordítás alapú visszaigénylésének lehetősége.
A negyedik negyedév konszolidált adózott eredménye 2,06 milliárd forint lett, 26 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos negyedévénél. Az üzleti év egészében az EGIS-csoport 13,585 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el. Ez 19 százalékkal múlja alul a bázisidőszaki eredményt, és 10,5 százalékos nettó eredményhányadot jelent. A gyógyszeripari terhek egyszeri hatását levonva az adózott eredmény 9 százalékos csökkenése számítható a bázishoz képest.
Az EGIS-csoport az üzleti év során 13,585 milliárd forint adózott eredményt ért el, ami a jó üzleti teljesítmény, illetve a megemelkedett – részben egyszeri – gyógyszeripari terhek és a negatív pénzügyi eredmény eredőjeként 19 százalékos csökkenést jelent a tavalyi évhez képest. A gyógyszeripari terhek egyszeri hatása nélkül számított adózott eredmény 9 százalékos csökkenést mutat a bázishoz képest.
A negyedik negyedévben a cégcsoport konszolidált árbevétele 8,6 milliárd forint volt, amely 2 százalékos növekedésnek felel meg az előző év azonos időszakával összehasonlítva. Az üzleti év egésze során az EGIS-csoport belföldön 34 milliárd forint konszolidált árbevételt regisztrált, ez 7 százalékkal több a tavalyi évinél.
A negyedik negyedévben az EGIS-csoport működésének általános költségei 6 százalékkal haladták meg az előző év azonos negyedévében elért szintet. A kereskedelmi költségek (értékesítés általános költségei) 5 százalékkal, a kutatási és fejlesztési költségek 3 százalékkal nőttek. Az igazgatási költségek 14 százalékkal értek el magasabb szintet a negyedik negyedévben a bázisnál a céltartalékok és értékhelyesbítő tételek emelkedésének a következtében.
Az egyéb működési költségek és bevételek negyedik negyedéves konszolidált egyenlege mínusz 1224 millió Ft volt, 1091 millió Ft-tal kedvezőtlenebb a bázisnál. Az eltérést döntően a gyógyszeripari különadók emelkedése okozza. Mindezekkel a negyedik negyedév konszolidált üzleti eredménye 2019 millió Ft lett, ez 56 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos negyedévének eredményénél.
Az üzleti év egészében az általános költségek 6 százalékos növekedést mutattak az előző üzleti évhez képest, jelentősen elmaradva a forgalom – különösen az export – bővülésének üteme mögött, mind a kereskedelmi, a kutatás és fejlesztési költségek, és az igazgatási költségek megnövekedtek.