A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 94 061,67 ponton zárt a héten, ez új történelmi csúcs. A részvénypiac forgalma az előző heti 42,01 milliárd forintról 84,99 milliárd forintra nőtt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek.
Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte: a várakozásoknak megfelelő számokat jelentett az OTP, az első negyedéves adózás utáni eredmény 188,6 milliárd forint lett. A profitot azonban egyszeri tételek is terhelték, összesen 135 milliárd forint értékben, ezektől megtisztítva 298,6 milliárd forint lett volna a kiigazított nettó eredmény, ami 23,7 százalékos sajáttőke-arányos megtérülést jelent. A legnagyobb tétel az extraprofitadó volt. A bevételek 15,4 százalékkal nőttek 689,6 milliárd forintra, ami főként a hitelek volumenének köszönhető. A menedzsment továbbra is optimista az idei kilátásokkal kapcsolatban, 9 százalékos hitelvolumen-növekedésre számítanak, a sajáttőke-arányos megtérülést pedig 23,5 százalékra várják.
A kommentárban jelezték, hogy erős első negyedévet zárt a Mol, a társaság minden főbb soron felülmúlta az elemzői várakozásokat. Az újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított EBITDA és EBIT is 16 százalékkal volt magasabb 2024 első negyedévéhez képest, míg a nettó eredmény 48 százalékkal múlta felül a tavalyi eredményt.
Fotó: Depositphotos
Az OTP-re és a Molra is céláremelés érkezett. Az Autonomous Research 31 776 forintra emelte 31 053 forintról az OTP-részvényre vonatkozó célárát, az ajánlás változatlanul felülteljesítés. Az Oddo BHF 28 600 forintra emelte 21 785 forintról az OTP-re vonatkozó célárát, az ajánlást azonban felülteljesítésről semlegesre változtatta. A Morgan Stanley 3123 forintról 3280 forintra emelte a Mol- részvényre vonatkozó célárát, az ajánlás változatlanul egyenlő súlyozás.
Az Equilor kitért arra is: a Richter Gedeon Nyrt. és az Adalvo Kft. bejelentette, hogy stratégiai társfejlesztési és licencmegállapodást kötöttek a Semaglutide injekció, egy krónikus testsúlycsökkentés kezelésére használt GLP-1 receptor agonista fejlesztésre vonatkozóan. A megállapodás globális jogokra terjed ki, amelynek értelmében a két vállalat megosztja a fejlesztési költségeket és a nettó nyereséget egymás piacain.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.
Az Equilor Befektetési Zrt. alapításának 35. évfordulója alkalmából ünnepélyes keretek között indította el a szerdai tőzsdei kereskedést Tóth Tibor, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója és Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az Equilor a BÉT egyik alapítójaként a legrégebbi független hazai befektetési szolgáltató, az elmúlt 35 év alatt számos magyar vállalkozás tőkebevonását segítette elő – írta összefoglalójában az Equilor.
- A héten az OTP árfolyama 2,55 százalékkal 26 950 forintra nőtt, 59,31 milliárd forintos heti forgalom mellett.
- A Mol részvényei a héten 1,79 százalékkal 3068 forintra erősödtek, heti forgalmuk meghaladta a 7,53 milliárd forintot.
- A Richter 0,46 százalékkal 10 850 forintig erősödött, forgalma meghaladta a 6,93 milliárd forintot a héten.
- A Magyar Telekom árfolyama a héten 2,25 százalékkal 1650 forintra csökkent, heti forgalma 9,48 milliárd forint volt.