A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a BUX 2,1 százalékkal esett, a forgalom ezúttal nem volt kiemelkedő, mindössze 11 milliárd forint körüli. Megint esett a két nagy papír, az OTP és a Mol. A bankpapírok 4 százalékot szakadtak 3253 forintra, az olajrészvények pedig 3,1 százalékkal 18115 forintra. A vezető részvények közül csak a Richter drágult, de mindössze 0,1 százalékkal, 34155 forintra, a Magyar Telekom részvények pedig 520 forinton zárták a napot, 0,4 százalékkal olcsóbban, mint hétfőn.
Gyengült estére a forint is. A tőzsdezárás után az eurót megint 301 forint fölött jegyezték. Az elmozdulás ugyanakkor nem volt jelentős, a jegyzés csaknem egész nap a 300 forintos szintet nyaldosta körül.
A New York-i tőzsdén iránytalan, kedvetlen kereskedés folyik, a nyugat-európai részvénypiacok többsége gyengült. Megállt a nyersanyagok árának emelkedése, de az olaj ára 100 dollár fölött maradt. Az euró valamennyire magára talált a tegnapi nagy esés után, az EUR/USD 1,34 körül mozog.
A befektetők megint óvatossá váltak, miután az S&P rontotta 15 euróövezeti tagország besorolásának kilátását, meglebegtetve ezzel egy tömeges leminősítést. A hitelminősítő ráadásul délután ugyanezt tette az EFSF nevű európai mentőalappal. Ha az alapot támogató országok besorolása romlik, akkor az EFSF besorolása, a legalacsonyabb fokozatú országéval lesz azonos.
A piacok a pénteket várják, akkor ülnek össze ugyanis az euróövezeti vezetők, hogy megállapodjanak a közös pénzügyi kormányzás feltételeiben, az alapszabály módosításában, és minden olyan szükséges lépésben, amihez az EKB a segítségét köti.