A forint árfolyama tegnaphoz képest alig mozdult, 306,60-307 között van az euróhoz képest. A dollár kissé korrigált a nagy emelkedés után, egy euróért megint kevéssel több, mint 1,10-et adnak belőle.
Az olaj ára enyhén emelkedett, ezúttal a WTI is 50 dollár fölött van 40 centtel, a Brent pedig 51,70. Az arany is kapaszkodik felfelé, unciája 1263 dollárt ér.
A BÉT a tegnapi szép nap után ma újra emelkedik, a BUX 220 ponttal van magasabban, 28 830 ponton. A húzóerőt a Mol és az OTP jelentik, közel egy százalékkal erősödnek, 17 875 illetve 5500 forintig.
Ma az európai piacok is szépen emelkednek, a főbb indexekben egy százalék körüli pluszok mutatkoznak, de a mostanában gyengélkedő milánói börze fő indexe másfél százalékkal emelkedik.
Amerikában a cégek sorra jelentetik meg negyedéves eredményeiket, ezúttal a Netflix okozott kellemes meglepetést. Sokan attól féltek, hogy a versenytársak megnehezítik a cég további terjeszkedését, de a harmadik negyedévben 3,6 millió új ügyfelet szerzett, ezzel összes előfizetőinek száma 86 millióra nőtt. A legtöbb új előfizető immár Amerikán kívüli, ami lényeges a nemzetközi terjeszkedés szempontjából.
Netflix, 5 év |
A papír árfolyama ma vélhetően nagyot fog ugrani, mivel a hivatalos kereskedés után 20 százalékkal a záróár fölött kötöttek rá. A részvény amúgy is az elmúlt évek egyik legjobb befektetése volt, hisz a 2012 őszi mélypontról 20-szorosára nőtt az árfolyam, igaz, az utolsó másfél évben stagnálás mutatkozott.
Csalódottak lehetnek viszont, akik abban bíztak, hogy a Twitter visszanyeri erejét. A céget mégsem vásárolják fel, noha ez a remény hajtotta fel az árfolyamát 19-ről 25 dollárra, de most visszaesett 17 alá. A papírt három éve túlárazottan vezették tőzsdére, egyúttal megszervezték, hogy kezdetben csak az újonnan kibocsátott papírok foroghassanak a tőzsdén, így mesterségesen felfújták az árfolyamát.
A fundamentumok azonban később sem igazolták a magas árat, így a valaha 75 dolláron is forgó papír a töredékére esett.