5p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A tőzsdék többsége szerény pluszban van, de a BUX megint esik, az OTP és a Richter együtt húzzák le. A forint keddi emelkedésének nagy részét már visszaadta, pedig a Magyar Nemzeti Bank szavai inkább szigorúak, forinterősítő hatásúak voltak. Nyomulnak a kínai elektromosautó-gyártók, jókora esés volt a kriptópiacokon.

Európában szépen alakulnak a tőzsdeindexek, általában 0,3-0,6 százalékkal mennek fel. Az amerikai határidős indexek minimális pluszban vannak, kedd este is csekély emelkedést tudtak felmutatni. A kivárás a jellemző a fontos hírek előtt.

Szerda este, a tőzsdezárás után jelent ugyanis a tech-szektor és a mesterségesintelligencia-üzletág zászlóshajója, az Nvidia, amit a piacok izgatottan várnak. Nagy figyelmet keltett az Apple is, amely száz speciális szakembert bocsáthatott el a szolgáltatási üzletágában, a piacon találgatják, hogy ez milyen hangsúlyeltolódást jelenthet. A héten még fontos amerikai makrogazdasági adatok is érkeznek.

Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Nem sokáig tartott a forint erősködése

Az euró/forint kedden már a kamatdöntés előtt beerősödött, 394,50 forintról 393 környékére süllyedt az euró. A bejelentés után már csak keveset csorgott lefelé az árfolyam, szerdán délelőtt pedig ismét 393,60, ami alig tér el az utóbbi időben megszokottól. Augusztus második felében nagyjából ekörül ingadozott az árfolyam.

A BUX index szerdán is 0,6 százalékkal esik, az OTP 0,9 és a Richter 1,2 százalékos gyengülése húzza le. A Mol kissé erősödik, a Telekom stagnál, miközben az Opus 1,3, az AutoWallis 4,5 százalékkal megy fel. Az olaj egy százalékkal esik, az európai földgáz viszont majdnem ennyivel erősödik.

Idén még fél százalék forintkamat-vágás?

A Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa egyhangúlag úgy döntött kedden, hogy szünetet tart a kamatvágási ciklusban, tehát 6,75 százalékon maradt a hazai alapkamat. A lépés összhangban volt az elemzői konszenzussal, a Bloomberg által megkérdezettek közül 16 elemző kamattartásra, 6 elemző pedig 25 bázispontos kamatvágásra számított – írta az Equilor Befektetési Zrt.

Árfolyam

A jegybank leszögezte, hogy a nemzetközi és hazai dezinflációt övező kockázatok, illetve a befektetői hangulat változékonysága óvatos és türelmes monetáris politikát indokolnak. A brókercég várakozása szerint ebben az évben még 50 bázispontos kamatvágás lehet, így év végére 6,25 százalék lenne az alapkamat.

15 hónap után tartott szünetet az MNB

A döntés megfelelt az általános elemzői várakozásoknak Nagy János, az Erste Bank makrogazdasági elemzője szerint is. Az “előretekintő iránymutatás” sem változott érdemben a hetedik havihoz képest.

A kommunikáció nem változott, ugyanakkor a júliusi, lazább lépés után a mai inkább a szigorú oldalra sorolható.

Virág Barnabás MNB-alelnök ugyanis az év hátralévő részére valamivel kevesebb kamatvágást vetített előre, mint korábban. Az elemző szeptemberben “jó eséllyel” 25 bázispontos vágást vár, az év végi kamatszintet pedig ő is 6,25 százalékra becsüli.

Erőt meríthet a forint

A forint “erőt meríthet a mostani kamatdöntésből”. Az utóbbi időben a forintgyengülés egyik kiváltó oka ugyanis az volt, hogy a hazai kamatszint változásával kapcsolatos piaci árazás még az amerikai kamatvágási várakozásokat is túlszárnyalta, csökkentve a forint kamatelőnyét – mondta Kiss Péter, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatója.

A mostanihoz hasonló változékony piaci környezetben, ha a piac negatívan fogadja a meglepetéseket, könnyen a 400-as szint fölé kerülhet az euró/forint kurzus – derült ki.

Nyomulnak a kínai elektromosautó-gyártók

Miután az európai és tengerentúli országok korlátozni próbálják a Kínából érkező elektromos autók beáramlását, a kínai BYD ezt kikerülve igyekszik beindítani a külföldi üzemeket, hogy elkerülje a várható védővámokat – írta az Erste Befektetési Zrt.

Ebben stratégiai szerepe van a Thaiföldön már működő üzemnek, valamint a magyar, török és brazíliai gyártás mielőbbi beindításának.

Emellett pedig Indonéziában és Mexikóban is terveznek gyárakat, amik tovább segítenék a globális terjeszkedést. Stella Li, a BYD ügyvezető alelnöke szerint a cél, hogy az árbevétel közel fele a külföldi piacokról származzon. Jelenleg a cég eladásainak mindössze 14 százaléka eredeztethető külföldről.

Elektromos tömegautót mutatott be az Xpeng, tömegpiaci márkája, a Mona 17 ezer dollárnál olcsóbban kezdi meg egyes modellek értékesítését írta az Equilor.

Jókora esés a kriptópiacokon

A bitcoin 60 ezer, az ether 2500 dollár alá esett szerdára virradóra, mintegy hat, illetve nyolc százalékkal lettek olcsóbbak így 24 óra alatt. Ezt egyrészt egy hatalmas eladó bitcoin-tétel megjelenésével magyarázzák, másrészt azzal, hogy a nem éppen kriptóbarát demokraták választási esélyei sokat javultak az utóbbi hetekben az USA-ban.

A bitcoin árfolyama három hónap alatt. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin árfolyama három hónap alatt. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Újabb bitcoin-terméket terveznek

Bitcoinindex-opciókat szeretne létrehozni a Nasdaq, ami új eszközt biztosítana az intézményi befektetőknek a világ legnagyobb kriptopénzével szembeni kitettségük fedezésére. Az opciók a CME CF Bitcoin Real-Time Indexet követnék. Az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet még nem hagyta jóvá a tervet.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Bennfenteskedtek a Waberer’s részvényeivel

Az MNB 15 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki egy magánszemélyre és feljelentést tesz a bennfentes kereskedelmet tiltó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. A vizsgálat ugyanis megállapította, hogy Waberer’s-részvények megvásárlására bennfentes információk felhasználásával adott tőzsdei megbízásokat.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 30330 30130 30480 -0,98% 0 0 8 145 698 720 HUF 2025-10-17 17:09:20
MOL 2744 2726 2758 -0,51% 0 0 1 325 657 038 HUF 2025-10-17 17:05:08
MTELEKOM 1786 1782 1806 -0,78% 0 0 426 869 452 HUF 2025-10-17 17:06:27
RICHTER 10360 10120 10380 +1,37% 0 0 1 115 017 440 HUF 2025-10-17 17:05:09
OPUS 559 550 559 +0,72% 0 0 266 749 083 HUF 2025-10-17 17:05:21
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Rekordárak röpködnek az arany-, ezüst- és platinapiacokon
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 09:21
A héten napról napra újabb és újabb rekordokat döntött az arany ára, de általában is elmondható, hogy a nemesfémek ára szeptember eleje óta valósággal szárnyal. Ez alatt az idő alatt az arany és az ezüst mintegy harmadával drágult, de hasonlóan gyors áremelkedés volt tapasztalható a platina esetében is.
Részvény / Deviza / Áru Szép estéje volt az amerikai tőzsdének
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 09:03
Emelkedéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Pityókásan szállt fel a biciklire a forint pénteken
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 18:41
A magyar forint vegyes teljesítményt nyújtott pénteken a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru A Mol átadta a tőzsdei zakót az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 17:52
A BUX 96,84 pontos, 0,09 százalékos csökkenéssel, 102 968,67 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Hirtelminősítési félelmek miatt eséssel nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 15:55
Mínuszban indítottak az amerikai tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Szabadesésben a Mol a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 15:28
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 2 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ez egyre csúnyább: nagy vérengzés az európai tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 12:00
A nyitásban tapasztalt mínuszok még nagyobbak lettek.
Részvény / Deviza / Áru Nem hatja meg a budapesti csúcs a hazai tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 09:25
Alig látható pluszban nyitott a magyar tőzsde, majd elkezdett csökkenni.
Részvény / Deviza / Áru A fényes oldalon kezd a forint
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 07:37
A forint kezdi teljesen ledolgozni a múlt heti gyengülését.
Részvény / Deviza / Áru Ezt a napot nem teszik zsebre a Wall Streeten
Imre Lőrinc | 2025. október 17. 07:00
Gyengültek tegnap az irányadó new york-i tőzsdemutatók.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG