Az európai tőzsdei hangulat nem volt rossz ma, a nap nagy részében inkább pluszban jártak az indexek, de estére inkább stagnálásszerű állapotba kerültek. A Stoxx 600 index végül 0,1 százalékos pluszban zárt, a német és a brit mutató kissé emelkedett, a francia és az olasz esett. A bankokat és az olajtársaságokat adták leginkább, a Deutsche Bank újabb négy százalékkal esett.
Itthon a BUX index 1,3 százalékkal esett, pedig mind a lengyel, mind a cseh és a román index emelkedni tudott. A pénteki meglepetésszerű felminősítésünk a jelek szerint csak egy napos csoda volt. Az OTP a nap elején még 7540 forinton is előfordult, majd egész nap lefelé tartott, és 7375 forinton, 1,8 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A Richter 1,5 százalékkal esett 5770-re, a Mol 0,5 százalékkal 17 135-re, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal 450-re.
Az MNB nem nyúlt a kamatokhoz, de korlátozta a nála elhelyezett banki eszközök értékét. Erre azonban már számított a piac, így különösebb meglepetést nem okozott. Az euró/forint 309,10 volt este, körülbelül 30 fillérrel több, mint hétfőn a nap végén. A nemzetközi piacokon kissé erősödött a dollár, esett az angol font.
Az USA-ban is szerény, 0,2 százalékos pluszban vannak a főbb indexek. Az olaj volt mínuszban is, de azután szerény pluszba lendült. Az amerikai földgáz 2015 januárjában volt utoljára ilyen magasan, 3 dollár felett. A nemesfémek kissé drágultak. (Az aranybánya-részvényekről itt írtunk részletesebben.)
A héten négy külföldi jegybank is ülést tart (Japán, USA, Norvégia, Új-Zéland). Az Equilor blogja szerint holnap hajnalban nagy intézkedés-csomagot jelenthetnek be Japánban. Az Aegon Alapkezelő pedig azt járta körül, hogy túlértékelt-e a forintunk.