5p

Magyar szempontból a Mol pénteken publikált remek gyorsjelentése volt a legfontosabb hír. Ami a nemzetközi piacokat illeti, a befektetők a délutáni amerikai munkaerőpiaci adatokra várnak.

Erősödéssel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói, az S&P 500-as mutatója és a technológiai részvények Nasdaq indexe rekordmagasságba emelkedett. A pozitív amerikai zárás ellenére a távol-keleti piacokon nem volt kitörő optimizmus, és az előző napi zárószintek körül fejezték be a napot a legfontosabb mutatók.

Európában is visszafogott nyitást láthattunk, a német Dax a csütörtöki szintjén van, míg a londoni és a párizsi tőzsdeindexek minimális, 0,2 százalékos mínuszban voltak a délelőtti órákban. Azt lehet mondani, hogy a befektetők kivárnak, hiszen több fontos adat is napvilágot lát vagy már látott ma. Európában délelőtt ismertették a német és az olasz ipar teljesítményét. Az amerikai munkaügyi minisztérium pedig délután fél háromkor teszi közzé a foglalkoztatási jelentést. Elemzők arra számítanak, hogy a júniusi 850 ezer után 870 ezerrel nőtt a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma.

Nagy kérdés, hogyan alakultak az amerikai munkaerőpiaci adatok (Fotó: Pixabay)
Nagy kérdés, hogyan alakultak az amerikai munkaerőpiaci adatok (Fotó: Pixabay)

Fontos adatok jönnek

Ezek közül az olasz adat a várakozásoknak megfelelően alakult, a német ipari termelés ugyanakkor csalódást keltő volt, csökkent ugyanis júniusban az előző hónaphoz képest, ráadásul immár a harmadik egymást követő hónapban. Dacára annak, hogy az egész világban lazították vagy feloldották a járványügyi előírásokat, a német ipar teljesítménye gyengébb volt a második negyedévben az első negyedévinél, jelezve, hogy az ellátási láncban kialakult zavarok nagyobb fenyegetést jelentenek az iparra, mint a koronavírus-járvány. A német statisztikai hivatal (Destatis) pénteken közölte, hogy a szezonális, naptári és árhatással kiigazított előzetes adatok szerint júniusban 1,3 százalékkal csökkent az ipari termelés az előző hónaphoz képest. Elemzők 0,5 százalékos növekedésre számítottak a májusi 0,8 százalékos visszaesés után. A termelés volumene júniusban szezonális és naptári hatással kiigazítva még mindig 6,8 százalékkal maradt el a járvány kirobbanása előtti utolsó "békebeli" hónap, a 2020. februári szinthez képest.

A délutáni amerikai adat előtt - úgy tűnik - kicsit ködszurkálás van, hiszen az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet szerdán közölt adatai komoly csalódást okoztak. Az ADP kimutatása szerint ugyanis mindössze 330 ezerrel, február óta a legkisebb számban emelkedett a magánszektor nem mezőgazdasági ágazataiban foglalkoztatottak száma, ami jóval kevesebbel a várt 695 ezernél és az előző havi 680 ezernél.

Ugyanakkor a csütörtökön közzétett heti adatok már sokkal pozitívabb képet festettek az amerikai gazdaságról. Vannak persze olyan előzetes megjegyzések, hogy a tőzsde mindenképpen jól jár, ha a munkaerőpiacon jól alakulnak a folyamatok, akkor azért, ha nem, akkor pedig a Fed továbbra is laza monetáris politikájának köszönhetően erősödhetnek a piacok.

Remekelt a Mol, emelkedik az árfolyam

A Bux a csütörtöki történelmi rekordja után pénteken tovább tudott emelkedni, és újabb csúcsot ért el. Az index áttörte az 50 ezer pontos álomhatárt. Ebben komoly szerepet játszott pénteken a Mol, melynek papírjai közel 2 százalékkal ugrottak meg. Az olajvállalat elsősorban annak köszönheti a pénteki jó teljesítményét, hogy az éjszaka során kedvező negyedéves gyorsjelentést tett közzé.

A Mol történetének legerősebb negyedéves eredményét érte el, amelyet részben a magas olajáraknak köszönhetett. Az olajcég mindhárom fő üzletágában jelentősen javította a számait. Az upstream (kutatás-kitermelés) 98,9 milliárd forintot ért el, miközben tavaly ugyanekkor 35,5 milliárd volt a bevétel. A negyedéves downstream-EBITDA (finomítás-kereskedelem) 45,5 milliárd forintról 140,4 milliárd forintra nőtt. Ami a hosszútávú perspektíva szempontjából a legfontosabb, hogy ezek mellett a fogyasztói szolgáltatások is csúcsot döntöttek, a tavalyi 35,3 milliárd forintról 48,1 milliárd forintra növelték az eredményüket. A kiugróan jó adat - mint írták - elsősorban a korlátozások enyhítésének köszönhető.

A kedvező hírekre a Mol papírjai 2540-ig emelkedtek, ami 1,8 százalékos plusz a csütörtöki záróhoz képest, ez egyébként másfél éves rekordnak felel meg. Az OTP papírja 16600-ig nőtt, ez 0,6 százalékos plusz. Esett viszont a Richter, amely fél százalékkal 8715-ig gyengült. Ennél nagyobb 1,3 százalékos mértékben csökkent a 4iG, míg a Magyar Telekom stagnál (423 Ft).

Árfolyam

Tovább erősödött a forint

A magyar fizetőeszköz csütörtökön is erősödött, majd péntek reggel folytatódott a pozitív folyamat. A délelőtt során az euróval szemben 352,5-en is járt, ami az elmúlt egy hónap legerősebb értéke.

De nem csak az euró-forint, de a dollár forint jegyzése is tovább csorgott lefelé. A technikai mutatók szerint egyébként mindkét fontos deviza esetén erős támaszhoz ért a forint, amennyiben ezeket áttörné, úgy megnyílhat az út a júniusi lokális rekordok felé.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40250 40000 40640 -0,25% 0 0 14 313 243 130 HUF 2026-01-29 17:14:09
MOL 3902 3840 3926 +1,35% 0 0 4 214 229 494 HUF 2026-01-29 17:09:15
MTELEKOM 1970 1966 2020 -1,50% 0 0 853 034 685 HUF 2026-01-29 17:08:19
RICHTER 10610 10610 10860 -1,85% 0 0 2 726 970 800 HUF 2026-01-29 17:06:48
OPUS 551 547 559 -0,72% 0 0 82 354 988 HUF 2026-01-29 17:05:21
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Izzadni kezd a tenyere, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 07:33
Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Felemás napjuk volt a világ legnagyobb kapitalistáinak
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 06:26
Vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Nézze meg, hogy zárt a kalandos nap végén a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 19:34
Gyengült ma a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a bankközi devizapiacon a reggeli árfolyamokhoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Beleszédült a tőzsde a mai napba, végül nem volt oka az örömre
Imre Lőrinc | 2026. január 29. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 360,3 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 127 890,41 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Start az Egyesült Államokban: így reagálják le a befektetők a Fed döntését
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:45
Az amerikai tőzsdeindexek vegyesen nyitottak csütörtökön New Yorkban.
Részvény / Deviza / Áru Szép mentés a hazai tőzsdétől, a németek viszont nagy pofont kaptak
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Rosszul áll az OTP és a Mol szénája
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délelőtt.  
Részvény / Deviza / Áru Micsoda cirkusz, még a végén a réz lesz az új arany! Csak néhány bányász kellett
Czwick Dávid | 2026. január 29. 10:11
Komoly zavart okoztak a chilei bányászok az elhúzódó akciójukkal. A réz piacán egyébként is sérülékenynek tartott kínálati oldal ezzel újabb nagy pofont kapott. Persze ennek a befektetők csak örülhetnek, hiszen – a globális kínálat fennakadásaihoz hozzátéve az árupiaci szuperciklust – rendkívül kedvező piaci együttállás is kibontakozhat a réz piacán.
Részvény / Deviza / Áru Rekord rekord hátán: minden csúcs megdőlhet ma a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 09:37
Indexemelkedéssel indult csütörtökön a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon, Frankfurt kivételével.  
Részvény / Deviza / Áru Dupla kávét rendel, ha meglátja, mit csinál ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:27
Erősödött csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG