Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
A BUX teljesítményét és a napi átlagforgalmat elnézve nem a meglepetések hónapja volt ez a BÉT-en.
Az év negyedik hónapjában összesen 216,8 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a befektetők a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvénypiacán. Ez ugyan a tavalyi év hasonló időszakában mért 181 milliárd forintos forgalmat jelentősen meghaladja, de az előző hónaphoz képest (275 milliárd forint) néminemű csökkenést mutat. Ami a napi átlagforgalmat illeti: az áprilisi 18 kereskedési napon átlagosan 12 milliárd forint értékben kötöttek üzletet a BÉT azonnali piacán, ami több a tavaly áprilisinál (8,6 milliárd forint), de a most márciusban mért 12,5 milliárd forintos értéket nem sikerült meghaladnia, ezt közölte a BÉT a Privátbankár.hu-val.
Akik áprilisban is a BUX index emelkedésére számítottak, azoknak a budapesti részvényindex most sem okozott csalódást, az elmúlt hónapokhoz hasonlóan a 32-34 ezer pontos sávban mozgott most is, végül ismét pozitív irányú elmozdulással zárta a hónapot: a BUX index a hónap utolsó napján 32 956 ponton állapodott meg, ami ezúttal is meghaladja az előző hónap záró értékét.
A vezető részvények közül kiugrott teljesítményével a MOL: az elmúlt közel 6 év legmagasabb záró értékét, 21 715 forintot sikerült elérnie április utolsó előtti kereskedési napján, végül pedig 9,3 százalékos árfolyam emelkedéssel, 21 650 forinton zárta a hónapot. A Richter is nagyon jól teljesített, a hónapban történelmi csúcsot döntött, az árfolyam pár nappal a hó vége előtt elérte a 7 140 forintot, végül 6 százalékos emelkedés mellett 6 962 forinton vett búcsút az áprilistól. Az OTP 0,1 százalék csökkenéssel, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékos emelkedéssel végzett.
A Prémium Kategória részvényei közül kiugróan jól teljesített a Rába (+4,4%), s míg az Appeninn és az ANY Biztonsági Nyomda a március végi árfolyamon zárta az áprilist is, addig a kategória többi részvénye negatív teljesítménnyel volt kénytelen beérni; a PannErgy 5,1 százalékos, az FHB 2,6 százalékos, a GSPARK 0,7 százalékos, a Zwack 0,2 százalékos, a CIG Pannónia és a DunaHouse pedig 6,2 százalékos gyengüléssel zárta a hónapot.
A részvénypiac duplikált forgalma 433,5 milliárd forint volt áprilisban. A szolgáltatók rangsorának élén ezúttal a Wood & Company Financial Services a.s végzett 133,6 milliárd forintos forgalommal. A második helyen a Concorde Értékpapír Zrt. végzett 119,1 milliárd forintos, míg a harmadik helyen az Erste Befektetési Zrt. 47 milliárd forintos forgalommal.
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A tőzsdék vegyes képet mutatnak, de heti szinten nem rossz a helyzet. Itthon kijöttek a különadókról szóló rendeletek, ám nem okoztak nagy ármozgásokat. A forint gyengécske, és elemzők szerint ez még fokozódhat is. A bitcoin mindössze fél százalékra járt a százezer dolláros álomhatártól, miközben újabb dollármilliárdok érkezhetnek belé. Szakadnak viszont a kínai részvények.
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?