A részvénypiac forgalma 10,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatását látja a tőzsdeindex visszaesésében, kibocsátói hírek ugyanis nem befolyásolták az árfolyamokat. Czibere Ákos ugyanakkor hozzátette, hogy az eladási hullámnak vége lehet, a nyugati tőzsdéken ugyanis kedden már látszottak a fellendülés jelei.
- A Mol 20 forinttal, 0,73 százalékkal 2710 forintra csökkent, 2,8 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,05 százalékkal 18 550 forintra esett, forgalmuk 4,1 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 1,73 százalékkal 1024 forintra gyengült, forgalma 337,4 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,28 százalékkal 10 740 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
- A BUMIX 6652,38 ponton zárt kedden, ez 7,55 pontos, 0,11 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden
- A londoni FTSE-100 mutató 0,21 százalékkal, a frankfurti DAX-index pedig 0,44 százalékkal erősödött, miközben a párizsi CAC-40 index 0,32 százalékkal gyengült. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,02 százalék pluszban zárt.
- Az európai tőzsdezáráskor (17.30 órakor) New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,11 százalékos gyengülést, az S&P 500-as index 0,10 százalékos erősödést, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,18 százalékos növekedést jelzett.
- Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,36 dollárral (1,72 százalékkal) 79 dollárra csökkent.
- Az arany határidős jegyzése 2553,20 dolláron állt unciánként, 0,08 százalékos (2 dolláros) gyengüléssel.
- Az európai gázár emelkedett. A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, szeptemberi határidős jegyzésében 1 megawattóra 38,73 eurón zárt, ami 2,85 százalékkal magasabb hétfői záróértékénél. Három hónapja 35,02 eurón, egy éve 54,12 eurón, két éve 147,64 eurón zárt.
(MTI)
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.