A blue chipek közül a Mol emelkedett ki, a részvény árfolyama 2,33 százalékkal erősödött, ami az elemzők szerint részben az olajár emelkedésével magyarázható. A Mol 48 forinttal, 2,33 százalékkal 2104 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,07 százalékkal 13 400 forintra nőtt, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama változatlanul 420 forinton állt, forgalma 42,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,63 százalékkal 8740 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el. A BUMIX 3785,46 ponton zárt szerdán, ez 11,42 pontos, 0,30 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint az európai tőzsdeindexekhez képest a BUX enyhén felülteljesített, ami részben annak köszönhető, hogy Magyarországon javul az oltási kedv és folyamatosan nő a beoltottak száma, így mindenki várja a nyitási terveket. Ugyanakkor jelezte, a befektetők most Európában és a tengerentúlon is elsősorban a Federal Reserve nyíltpiaci bizottságának kamatdöntésére várnak, ami szerdán piaczárás után érkezik majd.
Vegyes indexekkel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon. A DJIA-30 index 0,25 százalékkal csökkent kezdéskor, az S&P-500 index 0,10 százalékkal emelkedett a Nasdaq Composite index pedig 0,07 százalékkal nyitott alacsonyabban. Az előző nap, kedden is vegyesen zártak a főbb indexek, a Wall Street árfolyammutatói alig változtak, a Nasdaq 0,3 százalékkal csökkent.
A szerdai bizonytalan kezdés mögött az előző nap és a szerdai kezdés előtt publikált nagyvállalati eredménybeszámolók vegyes értékelése áll. A piacok nem számítanak a laza monetáris politika belátható időn belüli kivezetésére, útmutatást várnak viszont a növekedési kilátások, az inflációs cél teljesülésének és a foglalkoztatási helyzet alakulásának a megítélésére vonatkozóan.
A szerdai nyitást megelőzően tett negyedéves jelentések közül a Microsoft a piaci várakozásoknak megfelelően teljesített forgalmát illetően, nyeresége azonban nagyobb lett a vártnál. Részvénye ennek ellenére is mintegy három százalékkal gyengült a tőzsdén kívüli forgalomban. Az Alphabet részvénye öt százalékkal erősödött a tőzsdén kívül, miután rekordnyereséget ért el immár két egymást követő negyedévben is. A Boeing részvénye másfél százalékkal gyengült. A repülőgépgyár nagyobb veszteséget jelentett a vártnál annak ellenére is, hogy ismét megkezdhette a biztonsági okokból hosszú időre forgalomból kivont B737 MAX modellje szállításait a megrendelőknek.
Az olajár emelkedett szerdán a javuló keresleti kilátásoknak köszönhetően. Az amerikai piacok nyitásakor a WTI ára 1,14 százalékkal állt magasabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 63,66 dolláron, a Brent ára pedig 1,08 százalékkal emelkedett 66,58 dollárra. Az eurót 0,16 százalékkal jegyzik gyengébben 1,2071 dolláron, az arany spot ára 0,37 százalékkal csökkent unciánként 1770,06 dollárra.