Az ázsiai tőzsdék többsége pluszban zárt hétfőn, és az európai tőzsdék is fél százalék körüli erősödéssel nyitották a napot, miután Kína és az Egyesült Államok megegyezett arról, hogy lemondanak a kereskedelmi háborúról. (London és Párizs tart ma egyébként nyitva a főbb európai tőzsdék közül, Frankfurt zárva van, ahogy Budapesten sincs kereskedés pünkösdkor.)
Bár gyakorlatilag semmilyen konkrétumot nem árultak el a felek, bejelentették: Washington és Peking szélesebb körű kereskedelmi megállapodáson munkálkodik, és ez alatt felfüggeszti a védővámokat. Háttér: Valami egészen óriási dolgon kezdett dolgozni Amerika és Kína >>
A dollár a megegyezés hírére minden főbb devizával szemben erősödött hétfőn reggel, az euróval szemben közel 0,4 százalékkal került lejjebb a jegyzés.
Friss árfolyamok >> |
A forint viszont újabb kétéves mélypontra került hétfőn, miután az euró jegyzése rövid időre átlépte a 319 forintos szintet is - 2016 második negyedévében láttuk utoljára ennyire gyengének a magyar fizetőeszközt.
Friss árfolyamok >> |
Miért baj, hogy alulértékelt a forint?
A forintgyengülés önmagában nem lenne olyan vészes dolog, egy szempontból viszont nagy baj: eleve indokolatlanul gyenge a hazai valuta, és ez nagymértékben gátolja a bérfelzárkózást. Korábbi háttérelemzésünk >>