A vállalat pénzügyi eredményét az ukrán hrivnya és az orosz rubel utolsó negyedéves gyengülése csökkentette, míg adózott eredményét (749 ezer euró) az ukrán, még nem működő gyártó-beruházására képzett egyszeri értékvesztés rontotta.
Komoly árbevétel-növekedést várnak a világ másik felén
A Masterplast az elmúlt évben a kedvezőtlen gazdálkodási környezet ellenére tovább erősítette pozícióját a magyar és a kelet-közép-európai építőipari piacon, melynek eredményeképpen jelentősen javította működési eredményét. A Masterplast csoport legnagyobb súlyú piacán, Magyarországon főként a felújításoknak köszönhetően az utolsó negyedévben is növekedett az építőipari kibocsátás, így a társaság hazai árbevétele is bővült (+3%).
A Masterplast vezetése egy korábbi sajtótájékoztatón |
A Masterplast fő piacai továbbra is Magyarország, Horvátország, Románia, Szerbia és Szlovákia maradnak, melyeken az építőanyag-piac bővülésén túlmutató növekedést tervez. A bolgár, lengyel, macedón, orosz és ukrán piacokon a vállalat tovább kívánja növelni partnerei számát, és a saját márkanevű termékek forgalmazásán kívül erősíteni kívánja jelenlétét a más forgalmazók számára gyártott termékek piacán is. A vállalat a legnagyobb árbevétel-növekedést Nyugat- és Dél-Európában, Észak-Afrikában, Észak-Amerikában és a Balti országokban várja, elsősorban a stratégiailag kiemelt termékek, így például az üvegszövet körében.
A társaság átalakította kereskedelempolitikáját: a vállalat az árbevétel növelése helyett az eredménytermelésre, a magasabb nyereségtartalmú termékek értékesítésére helyezte a hangsúlyt - írják.
Nem tettek le arról, hogy osztalékot fizessenek
A vállalat középtávú tőkepiaci stratégiai célja, hogy részvényei a tőzsde Prémium kategóriájába kerüljenek. A vállalat megfelelő mértékű nyereség elérése esetén a későbbiekben osztalékfizetést is elképzelhetőnek tart, amennyiben nem talál a stratégiai céljainak megfelelő beruházási vagy akvizíciós célpontot.
A Masterplast részvényeinek 40 százaléka Tibor Dávidé, 31,26 százaléka Ács Balázsé, 5,81 százalékot pedig az OTP Alapkezelő birtokol, a közkézhányad mindössze 22,93 százalék a BÉT honlapján fellelhető adatok szerint. |