301 forint az euró
Változatlanul a régiós hatásokra alakul a forint árfolyama, ezek közül is elsősorban a zlotyt követi. A régiós devizák a befektetői kockázatvállalási hajlandóság csökkenése, a térség egészére vonatkozó recessziós jelek, és az euró/dollár keresztárfolyam változásainak hatására gyengülnek. A zloty közel két százalékos, a cseh korona közel másfél százalékos veszteséggel nyitott.
A kereskedők szerint a vártnál rosszabb japán GDP adat - több más kedvezőtlen ázsiai GDP adattal együtt - mozdította meg a piacot a dollár erősödése felé.
A magyar kormány válságkezelő programjának a kereskedők megítélése szerint nem lesz különösebb hatása az árfolyamok alakulására, mivel annak lényege már kiszivárgott, legfeljebb a költségvetési hiánycél esetleges módosítása lehet befolyással az árfolyamra.
Gyurcsány terve bedöntheti a forintot
Az eurót az európai devizapiacokon 1,2750 dolláron jegyezték hétfő reggel kilenc órakor, szemben a pénteki 1,2838 dolláros zárással és az EKB 1,2823 dolláros referencia árfolyamával. A budapesti bankközi kereskedelemben hétfőn reggel 236,10/25 forint volt a jegyzés a pénteki 232,10/30 forint után.
A svájci frankot a nemzetközi devizapiacon 202,39 forinton jegyezték a pénteki 200,19 forintos zárás után. Az MNB pénteki hivatalos deviza árfolyam jegyzése 199,25 forint.
A japán jent 2,5864 forinton jegyezték a devizapiacon, pénteken 2,5379 forint volt a zárás, az MNB hivatalos jegyzése pedig (100 jen) 252,21 forint volt.
A bankközi forintpiacon változatlanul a likviditásbőség határozza meg a hozamok alakulását. Az egynapos finanszírozási (o/n) kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,20 százalék körül alakul. Az állampapírok másodpiacán pénteken csökkentek a hozamok - összességében mintegy 10-15 bázisponttal.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI