Kiengedték a börtönből Jerome Kervielt, a Societé Générale korábbi brókerét - ő volt az, aki 2007 végén minden idők eddigi legnagyobb, 4,9 milliárd euró névértékűre becsült csalárd származékos ügyletláncolatát építette ki. Kerviel fiktív kliensszámlákat kreálva, viszonylag alacsony kereskedési limitjét sokszorosan meghaladó értékben vett fel pozíciókat arra játszva, hogy 2008 januárjában a piacok emelkedni fognak. Nem emelkedtek, hanem jókorát zuhantak.
A bank biztonsági rendszere többször is riasztotta a megfelelő szinteket, Kervielt felettesei rendszeresen felelősségre vonták azért, mert túllépte az engedélyezett összegeket, de a brókernek minden esetben sikerült hamis dokumentumokkal igazolnia azt, hogy tevékenysége semmilyen kockázattal nem jár a bank számára. Kerviel ugyanis két portfóliót épített ki, azt a látszatot keltve, hogy a második portfólió kiegyenlíti az első kockázatait, azonban a második portfólió tartalma nem volt valóságos.
Kerviel nem saját zsebre dolgozott: az ambiciózus fiatal azt remélte, hogy "kivételes brókernek" fog tűnni és a bank magas bevételének köszönhetően akár 300 ezer eurós (78 millió forintos) prémiumot is kaphat az évre. Ehelyett a végén 3 éves börtönbüntetést kapott - most mégis jóval hamarabb szabadulhat. Nagyjából 5 hónapot töltött rács mögött, ebből 6 hetet a vizsgálat ideje alatt.
Már 2010-ben elítélték, de a fellebbezések lezárultával csak idén márciusban vonult börtönbe - előtte még "kanosszát járt", két hónap alatt elzarándokolt Rómából Franciaországba.
A BBC beszámolója szerint azt mondta: nagyon boldog, hogy elhagyhatja a börtönt; normális életet szeretne élni a szeretteivel. Lábára egy elektronikus jeladót rögzítenek, hétköznap esténként nem hagyhatja el otthonát. A bróker azt állítja: bankja mindvégig tudott minden trükközéséről, csak szemet hunytak fölötte a profit reményében.
Kerviel egyébként elég olcsón megúszta a világ legnagyobb banki veszteségét okozó csalást: a Bloomberg számításai szerint naponta 39 millió eurót ült le a börtönben