.jpg)
A kereskedők továbbra sem látják a folyamat valódi, a makrogazdasági folyamatokkal kapcsolatba hozható, vagy a nemzetközi piaci fejleményekből következő okát. Attól tartanak, hogy forint túl gyorsnak minősített erősödése mögött nem a magyar gazdaság állapotának mély elemzése, hanem csupán a kockázatot kereső befektetők "játéka" áll. Így nehezen jelezhető előre a folyamat további alakulása, a forint nincs egyensúlyi helyzetben, árfolyamának változásai csaknem kiszámíthatatlanok - hangsúlyozták a megkérdezettek.
A forint a dollárral szemben is tovább erősödött, az amerikai deviza jelenleg 147,35/45 forintot ér, reggeli árfolyama 147,70/80 forint, hétfő délutáni szintje 148,10/20 forint volt.
A bankközi forintpiacon kedden még nem okozott jelentős változást az MNB kötvény aukciója, az O/N kamat szintje gyakorlatilag változatlan, 7,75/80 százalék.
A kereskedők szerint ugyanakkor az a tény, hogy az aukció után a kötvényállomány már-már elérte a korábban megszokottnak tartott 1.000 milliárd forintos szintet (a korábbi 866 milliárd forintról 994 milliárd forintra emelkedett), azt jelentheti, hogy a kamatszint szerdán esetleg emelkedésnek indulhat, és a hosszú ideje meg sem közelített 8 százalékos szintet is átlépheti. A hosszabb lejáratok kamatai a forint erősödésével párhuzamosan kissé csökkentek; ám ez csak "elméleti" árfolyam, mert üzlet szinte egyáltalán nem született.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nem kell csodálkozni a forinton?
Az MNB letörné a forintot - ha tudná
Bajba sodorhat minket a forint
Forinterősödés: csak lassan a testtel
MTI