Elsősorban még mindig a görög problémákkal magyarázták, hogy az ázsiai és európai tőzsdék mélyrepüléssel kezdték a szerdát. Ebben nagy szerepe lehetett annak a kedd esti hírnek, hogy Görögországban már bankválság is fenyeget, a görögök rövid idő alatt 700 milliónyi bankbetétet vettek ki, és félő, hogy pánik lesz és megrohamozzák a pénzintézeteket. Nem volt mellékes az sem, hogy az euró újra zuhant, az euró/dollár keresztárfolyam január közepe óta nem látott mélypontokon mozgott.
Az euró reggel már csak 1,268 dollárt ért, az európai részvényindexek pedig egy százalék körüli mínuszban kezdtek, közük a BUX is. Itthon az euró 297,36 forintra is felment, ráadásul kétszer is, egyszer reggel kilenckor, egyszer pedig délben. Később azonban lassú javulás kezdődött, az európai tőzsdék lassan felfelé kapaszkodtak. A forint nagy kacskaringókkal ugyan, de gyengült, az euró is lassan visszanyerte erejét.
Délután kijött néhány kedvező amerikai makroadat az ipari termelés és a lakáspiac témakörében, amelyek tovább javítottak a hangulaton, és az amerikai tőzsdék is pluszban kezdtek. Az európai indexek többsége délután már átment pluszba, az euró/dollár visszamászott 1,272 környékére, és az euró forintban 294,5-re szelídült. A dollár ekkor 233, a svájci frank 246 forint körül járt.
A pesti tőzsde viszont nem tudott kimászni a gödörből, egész nap 1,0-2,5 százalékos mínuszban járt, és a 16 538,14 forintos záróérték is két százalékos veszteség. Az OTP 4,5 százalék körüli mínuszban is előfordult, végül 3425 forinton, 3,5 százalékos eséssel végzett. A Mol utolsó ára 15 900 forint, ami 2,1 százalékos veszteség. A Richter délutánra szépen magához tudott térni, 35 805 forintos értéke 1,1 százalék pluszban. A Magyar Telekom újabb és újabb történelmi mélységeket ér el, újabb rekordja 433 forint, de 436 forinton, 3,5 százalékos zuhanással zárt.
Az eddig viszonylag stabil másodlagos állampapír-piacon is megmozdult valami, jelentős mértékben, 18-21 bázisponttal emelkedtek a több éves kötvények hozamai. A rövid oldalon is felkavarták az állóvizet, a hat hónapos referenciahozam 18, az egy éves 8 bázisponttal nőtt.