Megőrizte pénteken elért nyereségét a forint, a nemzetközi devizapiacokon 247 forint közelében stagnált az árfolyam. Tovább hajtják felfelé a szlovák koronát: újabb csúcs született
Megőrizte pénteken elért nyereségét a forint, a nemzetközi devizapiacokon 247 forint közelében stagnált az árfolyam. Tovább hajtják felfelé a szlovák koronát: újabb csúcs született
Megőrizte pénteken elért nyereségét a forint, a nemzetközi devizapiacokon 247 forint közelében stagnált az árfolyam a hétvégén. Hétfőn reggel kilenc óra után 246,90/247,00 forinton állt az euró árfolyama, szinte megegyező szinten a péntek délután elért 247,00/10 forinttal. Az európai piacnyitás óta eltelt időben 246,80/247,25 között mozgott az árfolyam.
A forint erősödése mögött a kereskedők szerint régiós hatások húzódnak meg. Általában is javult a feltörekvő piaci deviza-befektetésekkel szemben a kockázatvállalási hajlandóság, a csütörtöki török jegybanki kamatemelés után javult a közvetlen régió megítélése befektetési szempontból, valamint az izlandi devizaswap megállapodás újabb likviditás-injekciót adott a piacoknak. A forint esetében belépett még egy devizakereskedelmi technikai tényező is, mivel a 248 forintos euró árfolyam átlépésekor stop-loss üzletek veszteségminimalizáló lavinát indítottak be.
A forint a dollárral szemben is nagy nyereséget ért el: hétfőn reggel 158,50/65 forinton jegyezték a dollárt a budapesti bankközi kereskedelemben, kissé gyengébben a péntek délutáni 158,90/159,05 forintnál és lényegesen gyengébben csütörtöki 160,90/161,00 forintnál.
A bankközi forintpiacon az overnight finanszírozás ára a pénteki 7,90/8,00 százalékról visszaállt az előzőleg tartott 8,10/30 százalékos szintre. Az állampapírok másodpiacán a pénteki árfolyamokkal indult a kereskedelem, a hozamok így mintegy 10 bázisponttal maradnak el a csütörtökitől.
Mindeközben a szlovák korona hétfőn ismét - kilencedik napja egymás után - rekordot döntött az euróval szemben. Reggel a korona 31,470/euróra erősödött a pénteki 31,490 korona/euróról. A szlovák korona 1,8 százalékkal drágult az euróhoz képest május 7-e óta, azóta, hogy az Európai Bizottság érettnek nyilvánította Szlovákiát a jövő januárra tervezett csatlakozására az euróövezethez. A szlovák korona jelenleg 11 százalékkal drágább az európai átváltási mechanizmusban (ERM-II.) megállapított sávközepéhez képest; attól lefelé vagy fölfelé 15-15 százalékkal mozoghat a központi bank beavatkozása nélkül.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.