Euró: csak az adatok számítanak
A vártnál jobb francia BMI adatok után erősödött az euró, a német és az eurózónás BMI-adat megjelenése után viszont rögtön korrigált az árfolyam. A múlt heti Fed-ülésen történtek után a piac adatvezérelt módba kapcsolt, mert ugyan a központi bankok a teljes kép alapján hozzák meg a jövőben a monetáris döntéseiket, de a piac egy-egy fontosabb adatra is reagálni fog - írja friss elemzésében a Commerzbank.
A kilátásba helyezett amerikai kamatemelés a dollár árfolyamára lehet jó hatással, de pont az adatvezérelt üzemmód miatt a trendszerű mozgások alakulását a lokálisan megugró volatilitás kísérheti majd. A héten nem lesz hiány adatokból, de rövidtávon nagyobb elmozdulás a jelenlegi szintekről nem várható - írják a szakértők.
Friss árfolyamok >> |
A francia BMI után 1,38 fölé ugrott az euró dollárárfolyama, innen a többi európai adat érkeztével 1,3770-ig ereszkedett a jegyzés.
Forint: mindenki Matolcsyékra figyel
Tizenkét éve nem látott szintre emelkedett a magyar konjunktúra index, de ez sem hatotta meg érdemben az árfolyamot. Ez nem is csoda, hiszen mindenki a holnapi MNB kamatdöntésre figyel, és bár pár szereplő akár a tartást is el tudja képzelni, de egy újabb 10 pontos vágás tűnik biztosabbnak - írja a Commerzbank. Egy ennél nagyobb kamatcsökkentés jelzés lehet az enyhítési ciklus végére, de a tíz pont után akár még egy további, ezzel megegyező mértékű vágás is beleférhet, amíg a piac által jelenleg várt 2,5%-os padlót elérjük.
A nemzetközi helyzet miatt növekvő kockázatok, illetve a Fed várható lépései miatt csökkenő likviditás alapján nem túl jók a forint kilátásai, ami egy alacsonyabb kamat mellett növelheti a sérülékenységet. Bár a gyengébb forint már nem zavarja annyira a kormányt, de egy a jelenleginél jelentősen drágább euró már az infláció alakulására is negatívan hathat, a devizahitelekről már nem is beszélve - írja a Commerzbank.
Friss árfolyamok >> |
A forint hétfőn nagyon szűk sávban mozog, az euró árfolyama 313 környékén jár.