A magyar piacon Amerika felől fúj szél, márpedig az Egyesült Államokban jelenleg azt próbálják eldönteni, folytatódhat-e a korábban jellemző emelkedő trend. Ennek 2-3 napon belül ki kellene derülnie - véli Almási Gergely, a Tradenet szakértője. Ettől függ az is, hogy az euró árfolyama melyik irányban távolodhat el a 300 forintos szinttől.
A nemzetközi hangulat mellett továbbra is erősen jelen van a forint árfolyamában az IMF-sztori: semmi biztosat nem lehet tudni, csak a pletykák jönnek-mennek. A Tradenet szakértője szerint Magyarországot kezdik a spanyolok és az olaszok kategóriájába süllyeszteni, így ezen országok kötvényaukciói továbbra is komolyabb befolyással lehetnek a forint árfolyamára; ha pedig mégsem sikerül tető alá hoznunk a megállapodást a nemzetközi szervezetekkel, Magyarország is beléphet a fizetésképtelenné váló államok sorába.
A 300-as szint elsősorban lélektani határ: a kerek számok törvényének engedelmeskednek az árfolyamok - véli Almási. A nagybefektetőknél és a tőzsdéző kishalaknál is jellemző gyakorlat, hogy megbízásaikat kerek számoknál helyezik el - ennek megfelelően nagyobb mennyiségű pozíció zárul vagy nyílik automatikusan ezeken a szinteken. A 300 as EUR/HUF szint ellenállásként viselkedik - ha azonban ez átszakad, akkor a "mögötte lévő" területen egy jó darabig nincsenek ilyen megbízások, így szabadon emelkedhetne az árfolyam akár 305-310 forintig is.
A jegybank már többször deklarálta: 315-320-as euróárfolyamig nem kíván beavatkozni, így emiatt nem várható kedden kamatváltozás. A kamatdöntést követő kommentárok legfeljebb minimális mozgást válthatnak ki a devizapiacon - véli Almási Gergely.
A svájci frank jegyzése kevéssel 1 óra előtt 248,48 forinton állt, egy dollárért 227,3 forintot adtak a bankközi devizapiacon.