Az inkább tétova kezdés után idővel lefelé indult a részvényárfolyamok többsége a Budapesti Értéktőzsdén, dél körül a BUX index már 0,3-0,5 százalékos mínuszban ugrándozott. Főleg a nap elején még szépen teljesítő Richter esett, 4020 forintra, ami 1,1 százalékos mínusz. A papírt feltehetően változatlanul főleg az orosz-ukrán konfliktus nyomasztja, amely jelentős befolyást gyakorolhat az eredményeire.
A Magyar Telekom korrigálja a korábbi napok emelkedéseit, két forinttal 368 forintra esett, ami nem egészen fél százalék. Az OTP 4166 forintja mindössze egy forintos emelkedést jelent, ami százalékban ki sem fejezhető. A nap elején a Mol is hasonlóan bizonytalan volt, majd később esni kezdett, 11 765 forintos ára 100 forintos, 0,8 százalékos csökkenés. Ismét felröppent a találgatás, hogy a horvátok esetleg kivásárolnák az INÁ-t, akkor is, ha ehhez hitelt kell felvenniük.
Az euró/forint árfolyam ismét lendületet vet lefelé, 306,60 forinton is járt, később 306,9-re visszament, de ez is alacsonyabb a kedd délutáni szintnél. Mint ismeretes, kedden a kamatemelési sorozat lezárultának hírére kezdett erősödni a forint.
A Commerzbank délelőtti hírlevele szerint a kamatemelési ciklus lezárásának bejelentésével már “csak” a devizahitelek kivezetésével kapcsolatos lépések jelenthetnek hazai kockázatot rövidtávon. „A tegnap kezdődött erősödés mértéke éppen emiatt korlátozott lehet, 305-306 sáv lehet az alja, de előtte még, a már többször megállót jelentő 307,50-es szintet kellene leküzdenie az árfolyamnak” – írják, ami azóta be is következett. „A devizahitelek kivezetése után a gyengébb forint már nem jelent majd akkor problémát, így kevésbé zavarhatja majd a jegybankot egy esetleges gyengülés” – teszik hozzá.
Idei csúcsára erősödött a dollár az euróval szemben, áttörve az 1,3476-os novemberi szintet. A dollár 228 forint körül, a svájci frank 252,60 körül mozgott délben.