A Fed bejelentette, hogy további külföldi jegybankokkal kötött devizahitelcsere-megállapodásokat, csökkentendő a nemzetközi dollárhitelezés szűk keresztmetszeteit szerte a világon.
Az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) szerdán bejelentette, hogy további külföldi jegybankokkal kötött devizahitelcsere-megállapodásokat, csökkentendő a nemzetközi dollárhitelezés szűk keresztmetszeteit szerte a világon.
A likviditásnövelő megállapodásokban most már Ausztrália, Svédország, Norvégia és Dánia központi bankja is részes, vagyis ezentúl ők is hirdethetnek dollárárveréseket rövid lejáratokra bankközi piacaikon. Erre a célra összesen 30 milliárd dolláros keretet kapnak a Fedtől: az ausztrál központi bank 10 milliárd dolláros, a svéd is 10 milliárd dolláros, a norvég és a dán központi bank 5-5 milliárd dolláros kerettel gazdálkodhat.
Ezzel a Fed és a külföldi központi bankok devizahitelcsere-egyezményeinek kerete 277 milliárd dollárra nőtt. A Fed tavaly december óta az Európai Központi Bankkal (EKB), a Svájci Nemzeti Bankkal, a japán központi bankkal (Bank of Japan) a brit központi bankkal (Bank of England) és a kanadai központi bankkal (Bank of Canada) kötött ilyen megállapodásokat, és a múlt héten növelték az EKB-val és a Svájci Nemzeti Bankkal működő keret összegét.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.