11:30
Nagyot fordult három nap alatt a világ - értékelte a forint mai teljesítményét Bámli Károly, a Commerzbank Treasury sales munkatársa. Kedden még az erősödés miatt kapkodtuk a fejünket, akkor több havi csúcsán járt a forint, ma reggel meg már azt találgatjuk, hogy vajon a 296,50 környéki támasz megfogja-e a gyengülést, vagy a határ a csillagos ég.
A jelenség nem országsepicifkus, az egész feltörekvő piacon eladási hullám söpör végig. A dél-afrikai rand többéves mélyponton van, a zloty sem remekel, és a kötvényeket is adják.
Tegnap a forint a 290-es szintet a kötvényaukció után vitte át, de az egykulcsos szja és a megszűnő EDP-eljárás miatt bővülő mozgástér említése sem hatott támogatólag - írja Bámli Károly. A kockázatosabb eszközök a Fed közeljövőben várható likviditáscsökkentő lépései miatt szenvednek, sokan már most zárják a pozíciókat, illetve profitot realizálnak. Ha elesik a támasz, akár 298 fölötti szintek sem elképzelhetetlenek - véli a szakember.
Friss árfolyamok >> |
09:30
Tovább esik a forint a bankközi devizapiacon: a csütörtöki jelentős gyengülés után nincs megállás, az 294 forint körüli szintről 9 órakor 296-ig ugrott az euró árfolyama. Bár a gazdaság az első negyedévben kikerült a recesszióból, a beruházási statisztika arról árulkodik, korántsincs még minden rendben a reálszférában.
A tegnapi, a vártnál gyengébb amerikai GDP-adat után újabb hírek érkeznek az amerikai gazdaságról - jön a Michigan fogyasztói index, a jövedelmekről és a fogyasztásról szóló index, valamint a Chicago beszerzőimenedzser-index. Európából az eurózóna inflációjáról érkezik ma jelentés, ami hűtheti a jövő heti EKB-kamatvágással kapcsolatos várakozásokat.
Az euró egyelőre kissé gyengül az adattömeg előtt, 1,3045 dollárról 1,3020-ig ereszkedett a jegyzés délelőtt.