1p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A piac az e heti OPEC-értekezlet kitermelés-csökkentő állásfoglalása ellenére is igen pesszimista, ráadásul a határozatot sokan félreértették.
Száz dollár alatti negyedik negyedévi globális olajárátlaggal számolnak londoni iparági elemzők, hangsúlyozva, hogy a piac az e heti OPEC-értekezlet kitermelés-csökkentő állásfoglalása ellenére is igen pesszimista, ráadásul a határozatot sokan félreértették.

A Barclays Capital, a City egyik legnagyobb, rendszeres olajpiaci elemzéseket is közlő háza az OPEC-ülésről adott kommentárjában kiemelte: a miniszteri találkozó után komoly zavar támadt abban a kérdésben, hogy az olajkartell vajon egy korábbi, alacsonyabb kitermelési plafonhoz tért-e vissza. "Az elemzők zavarodottságához a sajtó zavarodottsága járult", ám teljesen egyértelmű, hogy nem történt kvótacsökkentés, fogalmaztak a Barclays Capital iparági elemzői. A ház hangsúlyozza, hogy a tavaly szeptember óta érvényes összkvóta, amelynek "szigorú" betartására az OPEC-ülésről kiadott nyilatkozat utal, ugyanaz, amely az e heti bécsi OPEC-értekezlet előtt is érvényben volt, és továbbra is érvényes.

A szerda hajnalba nyúló értekezleten arról született döntés, hogy 520 ezer hordóval csökkenteni kell a kvótakötelezett tagországok napi termelését, betartandó a tavaly szeptember óta érvényes, napi 28,8 millió hordós összkvótát.

A Barclays Capital csütörtöki kommentárja szerint azonban az olajpiacon most nagyon borúlátó a hangulat, és a befektetők teljesen a keresleti oldalra koncentrálnak, annak ellenére is, hogy az OPEC-en kívüli termelők kínálata "drámaian" elmarad a konszenzustól, komoly mértékben ellentételezve az OECD-térség romló keresleti összképét.

A Barclays Capital szerint a nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta, illetve a globális referenciatípusnak tekintett északi-tengeri Brent fronthatáridői az idei első negyedben mért 97,80, illetve 96,30 dolláros, és a második negyedben elért 123,80 és 122,80 dolláros átlag után a harmadikban 118,10, illetve 117,20 dollárra, a negyedikben 97,50, illetve 95,90 dollárra süllyednek.

A ház negyedévvel ezelőtt még 128,20 és 126,50 dolláros harmadik negyedévi, illetve 123,90 és 122,20 dolláros negyedik negyedévi átlagárfolyamokkal számolt a két meghatározó olajfajtára. A Barclays Capital szerint a WTI mindenkori legközelebbi kontraktusainak átlagára az idén egész évben - a korábban jósolt 116,90 dollár helyett - 109,30 dollár, a Brent fronthatáridőinek átlaga az eddig várt 115,20 dollár helyett 108,10 dollár lesz.

Vaskos meglepetés: megrántotta a gyeplőt az OPEC
Tovább zuhan az olajár: merről fúj a szél?
Műanyagot fogunk olcsón tankolni?

MTI

Címkék: Deviza / Áru

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG