Oroszország kanadai dollárba is fektetné devizatartalékát, erre akár heteken belül sor kerülhet. Ezen kívül ausztrál dollár vásárlását is fontolgatják
Oroszország kanadai dollárba is fektetné devizatartalékát, erre akár heteken belül sor kerülhet. Ezen kívül ausztrál dollár vásárlását is fontolgatják
A kanadai dollár az év elejétől szerepel azon a hivatalos listán, amiben a bank tarthatná devizatartalékát. Mostanig a bank azonban még nem élt ezzel a lehetőséggel. Ugyanakkor heteken belül megtörténhet, hogy a devizatartalék egy részét kanadai dollárba teszik át - nyilatkozta Alekszej Uljukajev a Komszomolszkaja Pravda című orosz lapnak.
Oroszország devizatartaléka 475 milliárd dollár, a harmadik legnagyobb a világon.
A devizatartalék 47 százaléka amerikai dollárban, 41 százaléka euróban, 10 százaléka fontban, két százaléka pedig japán jenben van jelenleg. Alekszej Uljukajev egy korábbi nyilatkozatában azt mondta, hogy a kanadai dollár aránya kisebb lesz a jennél.
A banki illetékes rámutatott arra, hogy nem tervezik megváltoztatni az euróban tartott devizatartalék arányát annak ellenére sem, hogy az utóbbi időszakban némileg megrendült a közös pénz iránti bizalom a piacokon.
A jegybank alelnöke a pénteki lapinterjúban arról is szólt, hogy ausztrál dollár vásárlását is tervezik, de erről egyelőre nem született végső döntés.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.