10:45
A tegnapi, közel 2%-os erősödés ma újabb erősödési hullámmal folytatódott: 307 alá süllyedt a kurzus. Mindenképpen támogatólag hatott, hogy sikerült a 308-as szint közelében zárni a tegnapi napot. Megnyugodtak a kedélyek az elmúlt napok csapkodása után, és egyre közelebb vagyunk a múlt heti szintekhez. A javuló hangulat alapot adhat egy további erősödésnek, ebbe hazai vonatkozásban a legutóbbi MNB kamatdöntő ülés jegyzőkönyve szólhat bele - írja friss elemzésében a Commerzbank szakértője.
Friss árfolyamok >> |
Bámli Károly szerint egy továbbra is nagyon „galamb” hangvételű, és további kamatvágásokat emlegető tartalom ismét ráirányíthatja a figyelmet a sokak szerint már így is az egyensúlyi szint alatt lévő kamatszintre. Ennek hatására ismét a 310-es szint fölött találhatjuk magunkat, még úgyis, hogy a jegyzőkönyv még a múlt szerdán kezdődött gyengülés előtt íródott. Az alacsony kamatszintre és a további vágások alapjaként a tartósan alacsony fogyasztói árindex az indok, ami főleg az egyszeri hatások miatt állt csökkenő pályára, és amivel a maginfláció továbbra sem tart lépést.
09:20
Kedden sokat erősödött a forint, ahogy enyhült a nyomás a feltörekvő piacokon, és bár nincs igazán jó magyarázat az erősödésre (legfeljebb a profitrealizálást emlegetik a szakértők), a lendület egyelőre nem fogyott el szerda reggel sem.
Az euró jegyzése egy újabb egységgel lejjebb ereszkedett, a reggeli órákban egészen 308 forintig. innen visszapattant az árfolyam, 309-ig emelkedett az euró, az azonban jól látszik, hogy a hangulat továbbra sem változott, ami jó hír a forintnak.
Friss árfolyamok >> |
Mindazonáltal éppen azért, mert nincs jó fundamentális magyarázat az erősödés mögött, a szakértők továbbra is óvatosságra intenek: könnyen előfordulhat, hogy egy rossz hír vagy makroadat újra a gyengülés irányába kormányozza a feltörekvő piacokat.
Tegnap ugyanis viszonylag ingerszegény környezetben folyt a kereskedés, ma viszont ma már érkezik egy fontos munkaerőpiaci mutató az Egyesült Államokból (ADP mezőgazdaságon kívüli szektorok foglalkoztatottsági mutatói), ami a piacok kezét mozgató fő faktor, az amerikai gazdaságélénkítő program, a pénznyomda jövőjére adhat némi rálátást. Emellett az ISM feldolgozóiparon kívüli beszerzőimendezser-index is ma érkezik Amerikából.